środa, 25 sierpnia 2021 08:03

Kęty. Samochód uderzył w kobietę na przejściu. W ostatniej chwili zdołała odepchnąć syna

Autor Aleksandra Tokarz
Kęty. Samochód uderzył w kobietę na przejściu. W ostatniej chwili zdołała odepchnąć syna

Niebezpieczne sceny rozegrały się na jednym z przejść dla pieszych w Kętach w powiecie oświęcimskim. 77-letni mężczyzna potrącił 46-letnią kobietę. Tej w ostatniej chwili udało się odepchnąć syna. To już kolejny, podobny wypadek w tym mieście.

24 sierpnia, kilkanaście minut po godzinie 12, służby ratunkowe wezwane zostały w okolice jednego z przejść dla pieszych na ulicy Sobieskiego w Kętach. - W trakcie czynności policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalili, że 77 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki Opel Corsa na przejściu dla pieszych potrącił 46 – letnią mieszkankę Kęt - relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP w Oświęcimiu.

W momencie zdarzenia na przejściu znajdował się także 14-letni syn poszkodowanej. Kobieta do końca zachowała refleks i odepchnęła chłopca, dzięki czemu uniknął on potrącenia.

Na szczęście sama poszkodowana doznała jedynie lekkich stłuczeń. - Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem i punktami karnymi - dodaje asp. sztab. Jurecka.

To już kolejny, podobny wypadek w Kętach. Jeszcze w minioną sobotę, 21 sierpnia, do potrącenia doszło na ulicy Kościuszki. 14-latek, który prowadził rower trafił do szpitala. Więcej na ten temat TUTAJ.

Jednocześnie policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych. Ponadto apelują, aby wsiadając za kierownicę przestrzegać przepisów drogowych oraz zachować uwagę i koncentrację. Chwila nieuwagi czy pośpiech może kosztować życie.

fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje