środa, 22 maja 2019 13:28

Kęty: To oni tropią zaginionych i ratują poszkodowanych katastrof

Autor Anna Piątkowska-Borek
Kęty: To oni tropią zaginionych i ratują poszkodowanych katastrof

Sprawdzają się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Ratownicy z małopolskich grup poszukiwawczo-ratowniczych i ich czworonożni towarzysze wyciągają ludzi spod lawin, szukają osób zaginionych i ratują poszkodowanych z budowlanych katastrof.

Trzy małopolskie jednostki – OSP GPR w Kętach (powiat oświęcimski), Nowym Sączu i Goszczy – otrzymają środki finansowe, które pozwolą im działać na jak najwyższym poziomie. Każda z jednostek otrzymała po 40 tys. zł.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas kluczowe, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wspierać tych, którzy każdego dnia i nocy, bez względu na okoliczności ryzykują własne życie, by nieść pomoc innym. Ratownicy wraz z profesjonalnie wyszkolonymi psami tworzą zespoły, na które w momencie zagrożenie zawsze możemy liczyć – powiedział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Grupy poszukiwawczo-ratownicze podejmują trudne zadania.

– Jednostki OSP grup poszukiwawczo-ratowniczych z terenu województwa pełnią wyjątkową działalność opartą na ścisłej współpracy człowieka z psim ratownikiem. Niejednokrotnie już zespół taki sprawdził się w sytuacjach najbardziej ekstremalnych. Profesjonalizm i zaangażowanie ratowników i ich towarzyszy pozwoliły ocalić niejedno ludzkie życie nie tylko w naszym regionie, ale także poza jego granicami – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje