piątek, 27 sierpnia 2021 12:22

Kolejna fala opadów nadchodzi nad Polskę. Łowcy Burz ostrzegają przed podtopieniami

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejna fala opadów nadchodzi nad Polskę. Łowcy Burz ostrzegają przed podtopieniami

Koniec wakacji zdecydowanie nie upływa pod znakiem letniej pogody. Powoli witamy już jesień, a jak wynika z prognoz synoptyków z najbliższym czasie nie ma co liczyć na poprawę aury. Kolejna fala opadów ma przyjść do Polski w weekend – informuje Onet.

- Niestety, jak widać na poniższych zdjęciach, ostrzeżenie sprawdziło się. Bardzo silne opady rzędu do ok. 70-80 mm w ciągu doby spowodowały gwałtowne podniesienie się poziomu rzek w woj. lubelskim. Na zdjęciach poniżej widzimy z góry rozlewiska, jakie utworzyła rzeka Bystrzyca na dnie swojej doliny w Lublinie i w jego okolicach. Tak dużej wody na tej rzece nie było od kilku lat - piszą na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

W ostatnich dniach w wielu miejscach Polski wystąpiły obfite opady deszczu powodujące miejscami podtopienia. I niestety,...

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Czwartek, 26 sierpnia 2021

Kolejna fala opadów nadejdzie nad Polskę w weekend. Dodatkowo będzie pochmurnie i chłodno. Lokalnie mogą pojawić się burze. - Silniejsze opady deszczu wystąpią nocą z piątku na sobotę na wschodzie kraju oraz w niedzielę na wschodzie i południu Polski - informuje IMGW.

Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, ze ulewnych opadów deszczu można się spodziewać w piątek w woj. podlaskim oraz na wschodnich krańcach woj. mazowieckiego i lubelskiego. Z kolei w sobotę zagrożone ulewami będą woj. podlaskie, wschodnia część Mazowsza oraz woj. podkarpackiego. W niedzielę silnie popadać ma w całym woj. lubelskim - informuje Onet. W tych wszystkich regionach mogą zostać wydane w najbliższym czasie alerty IMGW.

W weekend temperatura w całym kraju będzie wyrównana, maksymalnie wyniesie 19-20 st. C.

fot. ilustracyjne/PSP Nowy Sącz

Polska

Polska - najnowsze informacje