poniedziałek, 7 listopada 2022 11:27

Kraków. "Absurd goni absurd". Kolejna ulica zamknięta dla ruchu. Była ważnym objazdem

Autor Marzena Gitler
Kraków. "Absurd goni absurd". Kolejna ulica zamknięta dla ruchu. Była ważnym objazdem

7 listopada br. zamknięta dla kierowców zostanie ulica Odlewnicza. Ta wąska ulica na pograniczu Krowodrzy i Zwierzyńca była ważnym objazdem dla mieszkańców Woli Justowskiej w czas zamknięcia dla ruchu remontowanego odcinka ul. Królowej Jadwigi. Mieszkańcy nie mogą zrozumieć, jak można było jednocześnie robić remonty obu ulic.

7 listopada drogowcy pojawią się na ul. Odlewniczej, która zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Konwisarzy do ul. Hamernia. W czasie prac droga będzie zamknięta dla ruchu. Prace, które będą kosztować ok. 600 tys. zł mają potrwają kilka tygodni. Sprawa remontu zbulwersowała wielu mieszkańców Woli Justowskiej, którzy ulicami Jesionową, Hamernia i Odlewniczą skracali sobie dojazd do ul. Armii Krajowej i do centrum, omijając zamknięty na czas remontu odcinek ul. Królowej Jadwigi.

"Trudno zrozumieć decyzję miasta o zamknięciu ul. Odlewniczej, która jest teraz bardzo ważnym objazdem dla ul. Królowej Jadwigi. W efekcie zwiększą się i tak już bardzo duże korki na ul. Mydlnickiej. Nie rozumiem czemu nie można było tak zaplanować obu remontów, żeby się nie pokrywały. Decydentom zupełnie zabrakło wyobraźni, a za błędy urzędników jak zwykle będą musieli ponieść konsekwencje mieszkańcy..." - skomentował na Facebooku radny dzielnicowy ze Zwierzyńca Krzysztof Kwarciak.

Trudno zrozumieć decyzję miasta o zamknięciu ul. Odlewniczej, która jest teraz bardzo ważnym objazdem dla ul. Królowej...

Opublikowany przez Krzysztofa Kwarciaka Niedziela, 6 listopada 2022

Suchej nitki na Zarządzie Dród Miasta Krakowa nie zostawiają też mieszkańcy na facebookowej grupie WOLA JUSTOWSKA jako autonomiczne Państwo-Miasto. i pod postem na stronie Dzielnica VII Zwierzyniec, Kraków.

🚧 To wprawdzie teren Dzielnicy V Krowodrza, ale jest to bardzo istotna aktualnie dla mieszkańców Zwierzyńca droga w...

Opublikowany przez Dzielnica VII Zwierzyniec, Kraków Piątek, 4 listopada 2022

"Brawo, planowanie na najlepszym poziomie! Nie dało się pomyśleć przed remontem, tylko teraz zamykać główną trasę objazdową? Absurd goni absurd…", "Proponuje jeszcze zamknąć ul. Mydlnicką (też wymaga remontu), Starowolską (tam też chyba jest przewidziany generalny remont), no i zrobić nakładkowy na Ks. Józefa z ruchem wahadłowym, wtedy będziemy sobie żyć jak u Reymonta - nasz świat będzie się kończył na ostatniej chałupie do której można dojść z buta..." - czytamy w komentarzach.

Mieszkańcy kolejny raz apelują o przywrócenie komunikacji miejskiej na zamkniętym odcinku ul. Królowej Jadwigi, której remont opóźni się w związku z koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych. Od poniedziałku archeolodzy zamiast drogowców będą pracować przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi i ul. Ludmiły Korbutowej, gdzie 3 listopada podczas wykopów znaleziono ludzkie szczątki.

W komentarzach pod postem pytają o możliwość uruchomienia dwukierunkowego ruchu na ul. Na Błonie, która na czas zamknięcia 650-metrowego odcinka ul. Królowej jadwigi stała się jednokierunkowa. Przypominaja na przykład, że trasa dowozu zamawianych potraw do domów zwiększyła się z 2,4 do 5,6 km, a wartość zamówienia wzrosła do 80 zł, bo inaczej nie opłaca się ich dowozić tak daleko. Mieszkańcy do centrum muszą jeździć przez Bronowice lub objazdem przez Bielany i Salwator.  

fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje