środa, 5 lutego 2020 11:28

Komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pożegnał się z mundurem

Autor Mirosław Haładyj
Komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pożegnał się z mundurem

W piątek 31 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej podczas uroczystej zbiórki podziękowano za wieloletnią służbę podinsp. Januszowi Dyduchowi – Komendantowi Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim oraz asp. szt. Stanisławowi Tłok – dyżurnemu suskiej jednostki Policji.

Podinsp. Janusz Dyduch od 1994 r. był związany z Policją. Zajmował różne stanowiska m.in. jako policjant kompanii konwojowej, policjant wydziału wywiadowczego, zespołu patrolowo-interwencyjnego, detektyw zespołu dw. z przestępczością gospodarczą, dyżurny KPP w Suchej Beskidzkiej. W 2014 r. został zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Jordanowie a w 2016 r. Komendantem tego komisariatu. Od 2018 r. objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim.

Asp. szt. Stanisław Tłok mundur policyjny założył w 1989 r. Wpierw jako policjant pogotowia policyjnego, a następnie przez długie lata jako dzielnicowy, aż do 2010 r. kiedy awansował na stanowisko zastępcy dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. W 2018 r.  został już dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji insp. Dariusz Drobny, jego zastępca nadkom. Marcin Kaczmarek oraz zgromadzeni policjanci i pracownicy policji z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, a także podległych Komisariatów Policji. Insp. Dariusz Drobny wręczył odchodzącemu na emeryturę prezent w postaci szabli z wygrawerowaną dedykacją. Nadkom. Marcin Kaczmarek wręczył pamiątkowy album ze zdjęciami. Odchodzącemu komendantowi dziękowano za wysiłek i zaangażowanie.

W przemowach pod adresem odchodzących na emeryturę policjantów padło wiele pochlebnych oraz  życzliwych słów.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje