środa, 7 kwietnia 2021 12:17

Konina. Afgańczycy przekroczyli granicę wbrew przepisom. Ukryli się pod naczepą ciężarówki

Autor Aleksandra Tokarz
Konina. Afgańczycy przekroczyli granicę wbrew przepisom. Ukryli się pod naczepą ciężarówki

W przedświąteczny piątek funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, dzięki informacji przekazanej przez Dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, zatrzymali 2 mężczyzn - obywateli Afganistanu.

Zakopiańscy strażnicy graniczni udali się do miejscowości Konina (powiat limanowski), gdzie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców.

- W jej wyniku zatrzymali 2 młodych  mężczyzn w wieku powyżej 18 lat. Cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski, bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy, ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego - tłumaczy Justyna Drożdż z referatu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Kierowca, będący obywatelem Polski, w samochodzie ciężarowym przewoził geowłókninę.  Poinformował, że dzień wcześniej przyjechał z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. - Natomiast z relacji zatrzymanych Afgańczyków wynika, że  pod naczepę wsiedli na Węgrzech, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zmierzali do Włoch - dodaje rzeczniczka.

Gmina Mszana Dolna. Koronawirus w kościele! Sanepid apeluje do wiernych
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej apeluje do wiernych, którzy przyjmowali Komunię Św. w Kościele Parafialnym w Glisnem. Chodzi o Msze odprawione w dniach 23 - 29 marca.

Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki okazały się ujemne. - Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę z RS do RP, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych. Istniało również ryzyko ich ucieczki - tłumaczy Drożdż.

W związku z tym, w sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy, gdzie będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.

fot. KaOSG

Limanowa - najnowsze informacje