czwartek, 28 maja 2020 13:56

Kontenery magazynowe – mobilny magazyn

Autor Głos 24
Kontenery magazynowe – mobilny magazyn

Każdy sklep, czy firma produkcyjna musi mieć miejsce do składowania towaru. Przechowywanie towaru to znaczy koszt. Wybudowanie lub wynajęcie magazynu to poważna inwestycja, która najbardziej opłaca się rynkowym gigantom. Dla mniejszych przedsiębiorców, którzy muszą posiadać magazyn jest dobre i stosunkowo tanie rozwiązanie – wynajem kontenerów magazynowych.

Uniwersalne kontenery magazynowe

Wybudowanie magazynu stacjonarnego to wydatek setek tysięcy złotych i mnóstwo formalności- plany, pozwolenia, co oczywiście generuje kolejne koszty. Wynajem magazynu to nie tylko cena wynajmu, ale także koszt transportu z hali produkcyjnej do magazynu. Ma to duży wpływ na opłacalność produkcji. Własny, pojemny magazyn można stworzyć w prosty sposób – wypożyczyć lub kupić kontener magazynowy. Są one różnej wielkości, więc bez problemu można dopasować kontener do potrzeb swojej firmy. Postawienie kontenera we wskazanym miejscu nie zajmuje dużo czasu. Co najważniejsze magazyn utworzony w ten sposób od razu jest gotowy do przechowywania towarów.

Trwała, stalowa konstrukcja kontenera morskiegokontenery-morskie.biz.pl to dobre, skuteczne zabezpieczenie dla zamkniętych w nim towarach lub sprzętów. Zapewniają ochronę przed działaniem wody, deszczu, wiatru oraz przed zakusami złodziei. Kontener magazynowy jest uniwersalny, ponieważ sprawdza się w różnych branżach – od budownictwa, przez przemysł, aż po hurtownie. Kontener umożliwia nawet przewóz towarów, bez konieczności rozładunku i załadunku – kontener można załadować na ciężarówkę i przetransportować na inne miejsce, gdzie znów może pełnić funkcję magazynu. Wnętrze jest pojemne. Producenci wykonują na życzenie klienta dodatkowe zabezpieczenia kontenera, co umożliwia jeszcze lepszą ochronę cennego towaru. W kontenerach doprowadzone są wszelkie niezbędne instalacje. Można połączyć kilka kontenerów i stworzyć wielkie centrum logistyczne danej firmy. Kontenery magazynowe na stałe zagościły na placach budowy, czy na terenach wielkich koncernów produkcyjnych.

Budowa kontenera

Na pierwszy rzut oka kontener magazynowy przypomina prostopadłościenną skrzynię osiągającą rozmiary małego budynku, posiadającą ściany, podłogę, drzwi i dach. Stalową konstrukcję kontenera stanowi podstawa i słupki narożne. Ramę buduje się wzdłuż belek nośnych, belek i dźwigarów poprzecznych. Podłoga kontenera jest bardzo wytrzymała. Na podłodze i ścianach wewnętrznych znajdują się uchwyty do mocowania ładunków. Najmocniejszą częścią kontenera magazynowego są słupki narożne z dolnymi i górnymi narożami zaczepowymi, które służą do mocowania, podnoszenia i stawiania kontenera. Podwójne, wodoszczelne drzwi montowane są na zawiasach przyspawanych do narożnych słupków i zamykane na 2-4 zamki z otworami do kłódek i plomb. Drzwi mają one cztery lub pięć belek poprzecznych. Kontenery otwierane są z ziemi lub z podwozia. Całość pokrywa dach, który nie jest powierzchnią ładowną.

Stan techniczny kontenera magazynowego

Wypożyczając kontener morski kontenery-morskie24.com.pl, należy zwrócić uwagę na to, aby czysty, suchy i spełniał wymogi określone w przechowywaniu konkretnych towarów. Kontener magazynowy nie może zawierać plam i zapachów towarów, które kiedyś był w nim przechowywane. Jest oczywiście, że nie może być dziur w dachu, drzwi powinny zamykać się szczelnie , pręty zabezpieczające muszą być w dobrym stanie. Wymagana jest obecność plomb. Podłoga powinna być w stanie idealnym. W najnowszych modelach kontenerów magazynowych stosuje się wiele rozwiązań technologicznych. Ma to na celu zwiększenie odporności kontenerów na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Regularne serwisowanie wydłuża możliwość użytkowania kontenera nawet o 15 lat. Warto pomyśleć także o pozycjonowaniu swoich usług wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-warszawa

Głównym powodem niszczenia się kontenerów jest korozja – nawet najlepsze lakiery i powłoki antykorozyjne nie gwarantują pełnego zabezpieczenia przed korozją. Odpowiednie przechowywanie towarów zależy od ich rozmieszczenia w kontenerze. Ciężkich przedmiotów nie wolno umieszczać na lekkich półkach. Inaczej mówiąc towarów ciężkich nie wolno składować obok przedmiotów lekkich. Popularność zdobywają kontenery magazynowo-biurowe, które mogą być magazynem i biurem jednocześnie. Jest to świetne rozwiązanie na budowę i w przypadku przewożenia towarów z jednego miejsca w drugie. Osobną kategorią kontenerów magazynowych są kontenery - chłodnie, które wykorzystywane są do przechowywania rzeczy o krótkim terminie ważności, np.: żywności lub leków.

Kontenery magazynowe z powodzeniem zastępują magazyn, w miejscach, gdzie stawianie magazynów stacjonarnych byłoby nieopłacalne ekonomicznie i logistycznie. Kontenery magazynowe mają różną powierzchnię i kolorystykę. Wbrew ogólnym przypuszczeniom kolor może mieć znaczenie – dopasowanie kontenera do barw firmowych zwiększa rozpoznawalność przedsiębiorstwa, marki i logo. W takim magazynie towar może być składowany o każdej porze roku. Kontenery są doskonale zabezpieczone przed włamaniem. Firmy wypożyczające kontenery, najczęściej organizują ich transport na terenie całego kraju.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka