niedziela, 11 października 2020 18:16

Koronawirus w seminarium duchownym. Zakażonych 18 kleryków

Autor Mirosław Haładyj
Koronawirus w seminarium duchownym. Zakażonych 18 kleryków

W sobotę wykryto zakażenie Covid-19 u 18 kleryków seminarium duchownego.

Na facebookowym profilu Gdańskiego Seminarium Duchownego pojawił się komunikat rektora, w którym przekazuje on informację o wykryciu koronawirusa u 18 kleryków ze wspólnoty. Jak czytamy na Facebooku:

Zakażeni zostali przeniesieni do osobnego budynku, gdzie przechodzą kwarantannę, nie mając żadnego kontaktu z pozostałymi klerykami i wszystkim pracownikami seminarium.

Stan wszystkich zakażonych kleryków jest dobry i na obecną chwilę żaden z nich nie wymaga hospitalizacji.

Bracia zachęcają do udziału w transmisjach z kaplicy seminaryjnej za pośrednictwem Facebooka i apelują o duchowe wsparcie w trudnym dla nich czasie:

Mamy nadzieję, że tak jak na wiosnę, tak i teraz będziecie z nami w tym trudnym czasie.

Poniżej pełna treść Komunikatu Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego

Informuję, że w ostatnich dniach wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego, a więc klerycy, moderatorzy oraz pracownicy świeccy zostali poddani badaniom przesiewowym na obecność wirusa SARS-CoV-2.U 18 kleryków zdiagnozowano COVID-19. Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji. Alumni, którzy otrzymali wynik ujemny, są poddani kwarantannie i izolacji, będąc pod stałym nadzorem epidemiologicznym. Wszyscy pracownicy świeccy seminarium oraz moderatorzy otrzymali wynik ujemny i są zdrowi.Gdańskie Seminarium Duchowne pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi.Zapewniamy o naszej modlitwie i o nią prosimy.ks. dr Krzysztof KinowskiRektor Gdańskiego Seminarium Duchownego

Komunikat Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego Informuję, że w ostatnich dniach wspólnota Gdańskiego Seminarium...

Posted by Gdańskie Seminarium Duchowne - GSD on Saturday, October 10, 2020
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Facebook/GSD

Polska

Polska - najnowsze informacje