środa, 14 października 2020 12:10

Koronawirus w Szpitalu Szczeklika w Tarnowie. Wstrzymane zabiegi i operacje

Autor Aleksandra Tokarz
Koronawirus w Szpitalu Szczeklika w Tarnowie. Wstrzymane zabiegi i operacje

Zakażenie koronawirusem potwierdzono wśród personelu bloku operacyjnego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. W związku z tym wstrzymano wszystkie planowe zabiegi i operacje. Wykonywane będą jedynie te ratujące życie.

Z powodu potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem u jednej osoby z personelu bloku operacyjnego, cały zespół objęty został kwarantanną. Sytuacja ma utrzymać się do niedzieli.

W związku z tym do końca tygodnia wstrzymano wykonywanie wszystkich planowych zabiegów i operacji. Nie będą też wykonywane operacje w stanach ostrych – jedynie te, w przypadku zagrożenia życia.

Analiza każdego przypadku pokazała, że do zakażeń doszło poza szpitalem.

Normalnie pracuje już oddział pulmonologii szpitala im. Szczeklika. Tam zakażenie potwierdzono pod koniec września.

Tarnów: Koronawirus w Szpitalu im. E. Szczeklika. Zakażona pacjentka i część personelu
Oddział pulmonologii Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie stał się nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u 11 osób z personelu i jednej pacjentki oddziału. Przyjęcia nowych pacjentów zostały wstrzymane. Obecność koronawirusa u ponad 70-letniej pacjentki oddzia…

Sytuacja w Tarnowie i powiecie tarnowskim, podobnie jak w całej Małopolsce, robi się coraz poważniejsza. Dziś w województwie odnotowano kolejny rekord zakażeń. Potwierdzono 1143 przypadki. Tym samym przekroczona została kolejna bariera.

W Tarnowie i powiecie potwierdzono dziś 43 zakażenia. 23 z nich odnotowano na terenie miasta.

fot. Szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje