środa, 24 listopada 2021 12:08

Korzenna. Nie ma chętnych do zimowego utrzymania dróg. Co czeka mieszkańców?

Autor Aleksandra Tokarz
Korzenna. Nie ma chętnych do zimowego utrzymania dróg. Co czeka mieszkańców?

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg w gminie Korzenna zakończył się fiaskiem. Na trzy, spośród sześciu obszarów gminy objętych przetargiem, nie złożono żadnej oferty. Pozostałe dwie zawierały błędy formalne, zaś trzecia przekroczyła kwotę, przeznaczoną na ten cel w budżecie gminy. Jeśli nic się nie zmieni, odśnieżaniem terenu będzie musiało zająć się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. To jednak generuje dodatkowe problemy.

Po jednej ofercie złożono na utrzymanie zimowe dróg w Lipnicy, Niecwi i Bukowcu (część I), Jasiennej (część III) oraz Łęce, Trzycierzu i Siedlcach (część IV). Żadna oferta nie wpłynęła, jeśli chodzi o Lipnicę Wielką (część V), Wojnarową (część VI) oraz Siedlce i Słowikową (część VIII).

- Z powodu błędów formalnych dwie oferty musiały być uznane za nieważne, zaś jedyna poprawna oferta także nie będzie brana pod uwagę z powodu znacznie wyższej ceny niż przewidywana przez zmawiającego. W stosunku do roku ubiegłego była ona wyższa ponad dwa razy. To oznacza, że przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony raz jeszcze - informuje samorząd gminy Korzenna.

Pozostałe rejony gminy tj. część Wojnarowej, Posadową Mogilską, Mogilno, Koniuszową, Janczową, Miłkową i Korzenną obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Realizację tej usługi, podobnie jak w latach ubiegłych, gmina zleci spółce komunalnej.

Co jeśli kolejny przetarg także nie przyniesie pozytywnych rezultatów? Wówczas kolejnymi terenami będzie musiało zająć się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Większy obszar, którym będzie musiała zająć się spółka oznacza jednak opóźnienia w odśnieżaniu.

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje