poniedziałek, 26 lipca 2021 09:23

Zniknęło 200 kilogramów prętów z budowy mostu w Ostrowie. Do sprawców doprowadziły... ślady na ziemi

Autor Aleksandra Tokarz
Zniknęło 200 kilogramów prętów z budowy mostu w Ostrowie. Do sprawców doprowadziły... ślady na ziemi

Z terenu budowy mostu w Ostrowie zniknęło 200 kilogramów prętów zbrojeniowych. Właściciel wycenił straty na kwotę tysiąca złotych. Policjanci szybko ustalili sprawców tej kradzieży. Nie ujdzie im to na sucho.

22 lipca do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód wpłynęło zawiadomienie o kradzieży prętów zbrojeniowych, przygotowanych do budowy nowego mostu w Ostrowie. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

- Ślady ciągnięcia prętów po ziemi prowadziły do domu jednego z nich. Na podwórku przygotowane były narzędzia do cięcia, konieczne do skracania długich, żebrowanych drutów. Na posesji jednak nie było nikogo. Po chwili na podwórko, samochodem osobowym, przyjechało dwóch mężczyzn. Właściciel posesji i jego kolega. Obaj nietrzeźwi, w wieku 53 i 54 lat. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a skradzione druty wróciły do właściciela. Kolejnego dnia sprawców kradzieży przesłuchano. W komisariacie w Mościcach usłyszeli zarzut kradzieży mienia. - Dodatkowo kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Obaj przyznali się do kradzieży mówiąc, że kierowali się chęcią zysku. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie. Pręty, te pocięte i sprzedane na złomie, jak i te ukryte w wysokiej trawie wróciły do prawowitego właściciela - dodaje rzecznik.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód. Mężczyźni będą odpowiadać przed tarnowskim sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo utracił prawo jazdy i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje