niedziela, 27 października 2019 09:03

Kraków: Kilkaset osób czekało na Olgę Tokarczuk Pod Globusem

Autor (red)
Kraków: Kilkaset osób czekało na Olgę Tokarczuk Pod Globusem

W długiej na kilkadziesiąt metrów kolejce czekali czytelnicy, aby zdobyć autograf Olgi Tokarczuk.

Laureatka literackiego Nobla w niedzielę od godziny 10-tej podpisywała swoje książki w księgarni wydawnictwa Literackiego, w Domu pod Globusem, przy ul. Długiej 1. W kolejce - jak oceniali stojący w niej fani noblistki - stało nawet około 800 osób. Ale szansa na zdobycie autografu była spora - Olga Tokarczuk miała być w siedzibie wydawnictwa do godziny 12-tej, ale swój pobyt przedłużyła.

Tak wygląda kolejka po autograf Olgi Tokarczuk w Krakowie. Właściwie to fragment kolejki, która ma conajmniej 300 metrów. pic.twitter.com/SXtIfrzDOG— Jarząb (@Jarzabowo) 27 października 2019

To spotkanie to kolejna inicjatywa organizatorów Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie związana z przyznaniem Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. W sobotę na Targach przez cały dzień przy wejściu do Hali Wisła nagrywane było video, które ma pokazać, jak bardzo czytelnicy (i nie tylko) cieszą się z sukcesu Olgi Tokarczuk. Organizatorzy zachęcali gości, aby na tle specjalnie przygotowanej ścianki pokazali, z jaka radością przyjęli werdykt Szwedzkiej Akademii Nauk. Z kolei od czwartku jest możliwość wpisywania się do księgi pamiątkowej (również przy wejściu do Hali Wisła, obok punktu informacji), a w sobotę z noblistką można było spotkać się w Centrum Kongresowym ICE.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje