środa, 9 marca 2022 15:45

Kraków: W szpitalu im. Dietla otwarto zmodernizowaną kardiologię [ZDJĘCIA]

Autor Joanna Obajtek
Kraków: W szpitalu im. Dietla otwarto zmodernizowaną kardiologię [ZDJĘCIA]

Krakowski szpital może teraz poszczycić się zmodernizowanym oddziałem kardiologiczny, Inwestycja pochłonęła aż 18 mln zł.

Wczoraj, 8 marca odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Kardiologii w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Pacjenci mogą poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

– Chcemy, by hospitalizowani pacjenci wracali do zdrowia w komfortowych warunkach, stąd ciągłe inwestycje w placówki służby zdrowia w regionie - mówi marszałek Witold Kozłowski.

W Oddziale Kardiologii przebudowano sale chorych, gabinety zabiegowe i sanitarne. Wymieniono również centralne ogrzewanie, instalację wodno-kanalizacyjną i przeciwpożarową. Powstała też nowa instalacja gazów medycznych łatwiejsza w obsłudze dla personelu.

Odnowiona sala chorych/ fot. UMWM

By poprawić komfort i bezpieczeństwo pobytu pacjentów sale chorych oraz korytarze wyposażono w poręcze,  narożniki ochronne, listwy odbojowe oraz rolety. Powstał też rezerwowy zbiornik wody pitnej, a oświetlenie wymieniono na energooszczędne, tak by zmniejszyć redukcję dwutlenku węgla.

Sala chorych/ fot. UMWM

W Oddziale Kardiologii Szpitala J. Dietla zwrócono uwagę nie tylko na wygodę pacjentów, ale i pracowników. Po pierwsze odnowiono dla nich szatnię. Dalej, podłogi pokryto wykładziną i terakotą, a do sal chorych prowadzą teraz szerokie drzwi. Na końcu zadbano o odpowiednią drogę ewakuacji, gdyby zaszła taka potrzeba.

Wejście do Oddziału Kardiologii/ fot. UMWM

Łączna wartość modernizacji placówki wyniosła blisko 18 mln zł, z czego ponad 9 mln pochodzi z Funduszy Europejskich.

Fot. UMWM

Kraków

Kraków - najnowsze informacje