czwartek, 15 października 2020 06:36

Krynica-Zdrój: Koronawirus w parafii. Księża na kwarantannie

Autor Aleksandra Tokarz
Krynica-Zdrój: Koronawirus w parafii. Księża na kwarantannie

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w kolejnej parafii na terenie powiatu nowosądeckiego. Tym razem pozytywny test na COVID-19 otrzymał jeden z księży z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju.

Od wczoraj, 14 października przez najbliższe dni wszyscy kapłani krynickiej parafii będą przebywać na kwarantannie. Wszystko za sprawą pozytywnego testu na koronawirusa, który otrzymał jeden z księży.

Kościół w Krynicy został poddany całkowitej dezynfekcji. Parafia zapewnia, że bezpieczeństwo wewnątrz świątyni zostało zachowane.

Nieczynna będzie kancelaria parafialna.

Porządek nabożeństw zostanie zachowany, lecz z niewielkimi zmianami:

  • Intencje mszalne, które zostały zamówione i miały być sprawowane w kaplicy szpitalnej będą sprawowane w kaplicy domowej na plebanii – pozostałe Msze Św. będą sprawowane w kościele bez zmian przez kapłanów z sąsiednich Parafii.
  • O godz. 17:00 w kościele będzie sprawowana Msza Św., natomiast nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy Św.
  • Różaniec prowadzić będą poszczególne Róże Różańcowe.
  • Odwołana została Msza Św. zaplanowana w kaplicy szpitalnej w najbliższą niedzielę o godz. 10:15. Zostanie odprawiona w kaplicy domowej na plebanii.

-Apelujemy  o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, aby każdy z nas mógł czuć się w świątyni bezpieczny! Prosimy o modlitwę i o niej również zapewniamy!!! Wszystkich Parafian polecamy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy – informuje parafia.

fot. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje