poniedziałek, 15 listopada 2021 08:53

Krynicki Deptak zmienia się nie do poznania. Pojawiły się kolejne atrakcje

Autor Aleksandra Tokarz
Krynicki Deptak zmienia się nie do poznania. Pojawiły się kolejne atrakcje

Remont płyty głównej krynickiego deptaka trwa. Prace przewidują między innymi wymianę kostki brukowej w centrum uzdrowiska, wymianę nawierzchni, remont kanalizacji, muszli koncertowej oraz oświetlenia. Całkowity koszt remontu serca Krynicy-Zdroju to przeszło 55 milionów złotych. W ramach inwestycji na terenie uzdrowiska pojawiają się kolejne atrakcje. Wszystko z myślą o turystach.

Wiosną przyszłego roku ma zakończyć się rewitalizacja głównej płyty deptaka. Już teraz jednak na terenie uzdrowiska pojawiają się kolejne atrakcje. Najnowszą są tablice informacyjne, które pojawiły się na Bulwarach Dietla przed każdą z zabytkowych willi. Opisują one historię każdego z budynków.

Na Bulwarach Dietla przed każdą z zabytkowych willi pojawiły się nowe tablice informacyjne, które opisują historię każdej z nich.

Opublikowany przez Piotr Ryba Niedziela, 7 listopada 2021

Uprzednio na Bulwarach Dietla nad kamiennymi misami pojawiło się 11 wizerunków Ojców Założycieli Krynicy. – Docelowego blasku nabiera muszla koncertowa. Na ukończeniu są też ułożone przed nią granitowe rozety. Odnowiona została również Ławeczka Kraszewskiego – wylicza burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Końcem października na Bulwarach Dietla ustawiona została makieta – odlew z brązu, który przedstawia wille z tej części Deptaka. W nawierzchni zamontowane zostały natomiast "cegiełki" z nazwiskami największych gwiazd biorących udział w Festiwalach im. Jana Kiepury.

Czy turyści docenią te gesty? To nie ulega wątpliwości. Mimo daleko posuniętych prac na Deptaku uzdrowisko odnotowało w tym roku rekord, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających. Wakacje były rekordowym czasem w Krynicy-Zdroju.

- Wpływy z opłaty uzdrowiskowej w okresie od 01.07.2021 do 27.09.2021 to 1.875.527,50. Oznacza to, że w Krynicy-Zdroju sprzedano ponad 426 tysięcy miejsc noclegowych, od których pobrano wymienioną opłatę. Liczba ta nie uwzględnia zorganizowanych grup dzieci i młodzieży oraz pobytów jednodniowych – tłumaczy burmistrz. - Wynik, który osiągnęliśmy jest praktycznie tożsamy z ostatnim przedpandemicznym rokiem, a więc 2019 r. Kwotowo natomiast z uwagi na zmianę stawki opłaty uzdrowiskowej od 01.01.2020 r., wynik osiągnięty w 2021 r. jest lepszy od tego z 2019 r. prawie o 400 tysięcy złotych. Jest to dobry prognostyk na kolejne lata – dodaje.

Kolejna atrakcja pojawi się na wiosnę. Zobacz TUTAJ.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka