środa, 27 stycznia 2021 10:57

Krytego lodowiska w Nowym Sączu nie będzie. A przynajmniej nie w tym roku

Autor Aleksandra Tokarz
Krytego lodowiska w Nowym Sączu nie będzie. A przynajmniej nie w tym roku

W tym roku w Nowym Sączu miało powstać pierwsze w mieście kryte lodowisko. Projekt został zaakceptowany w 2019 roku w wieloletniej prognozie finansowej, a prezydent przygotował już dokumenty i pozwolenia na budowę. Radni klubu PiS Wybieram Nowy Sącz zdecydowali jednak, że pieniądze przeznaczone zostaną na inne cele. Ich zdaniem, w dobie pandemii, jest to jedyna słuszna decyzja.

Ostatnią szansą na szybką budowę zadaszonego lodowiska przy ulicy Nadbrzeżnej była wczorajsza sesja rady miasta Nowego Sącza. W porządku obrad znalazł się mianowicie punkt, który dotyczył poprawki do tegorocznego budżetu i przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej, w której wspomniana inwestycja zostałaby uwzględniona.

Ta inwestycja jest ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej już od roku 2019 z realizacją do roku 2021 r. Na tej podstawie zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia, która finalnie została opracowana w roku 2020, z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Realizacja zadania w oparciu o posiadaną dokumentację w sposób znaczący zwiększy atrakcyjność oferty sportowo-rekreacyjnej kierowanej do mieszkańców naszego miasta. Miasto dysponuje pełną dokumentacją, ostateczną decyzją pozwolenia na budowę, a ponadto ogłoszone zostało postępowanie przetargowe. Ponadto na ręce Przewodniczącej Rady Miasta została złożona petycja poparta głosami 1150 mieszkańców, którzy zaapelowali o wykonanie tej inwestycji.” – uzasadniał swój wniosek o ujęcie wydatku na budowę zadaszonego lodowiska Wydział Inwestycji sądeckiego magistratu.

Dramat przedsiębiorców. Kryniccy radni piszą do wicepremiera: „Prosimy o pomoc!”
Sytuacja branży turystycznej jest dramatyczna. 21 stycznia radni Krynicy-Zdroju wystosowali pismo do wicepremiera Jarosława Gowina i wszystkich parlamentarzystów z tamtejszego okręgu wyborczego. W nim znalazły się postulaty – prośby o pomoc i wsparcie. Do Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju [/informacj…

Wiceprezydent Artur Bochenek apelował, aby nie blokować tej inwestycji. Ostatecznie jednak radnych z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz nie udało się przekonać. Radna Teresa Cabała tłumaczyła, że intencją zarówno jej, jak i jej klubowych kolegów, którzy tłumaczyli, iż pieniądze powinny zostać przeznaczone na inne cele, nie jest całkowita blokada budowy krytego lodowiska, a odłożenie tego wydatku na przyszłość.

Plan budowy lodowiska, który był realny do wykonania jeszcze w tym roku, przepadł. Zdecydowało o tym dwunastu radnych PiS Wybieram Nowy Sącz. Za było jedenastu.

Wartość inwestycji, to znaczy budowa obiektu, który w lecie mógłby służyć także jako kort tenisowy, to 4 miliony złotych.

fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje