piątek, 25 czerwca 2021 12:11

Ksiądz Natanek i jego Rycerze Chrystusa Króla przeszli ulicami stolicy. Cel był jeden

Autor Mirosław Haładyj
Ksiądz Natanek i jego Rycerze Chrystusa Króla przeszli ulicami stolicy. Cel był jeden

24 czerwca w godzinach południowych ulicami Warszawy przeszli Rycerze Chrystusa Króla na czele których stoi suspendowany ksiądz Piotr Natanek. Jak poinformował portal onet.pl oficjalnie korowód był w stolicy z pielgrzymką.

Kontrowersje związane z ks. Natankiem zaczęły się od jego kazań zamieszczonych w internecie. Kapłan mówił w nich o okultyzmie i opętaniu przez szatana. W 2011 r. został suspendowany przez kard. Dziwisza i tym samym zwiesił w sprawowaniu funkcji kapłańskich. Ks. Natanek nie okazywał swojemu biskupowi posłuszeństwa i głosił naukę niezgodną z oficjalnym stanowiskiem Kościoła.

Czytaj także:

Ksiądz Natanek: Dzieci z in vitro to zwierzęta. Kuria się tłumaczy
Po wypowiedzi ks. Piotra Natanka w sprawie in vitro głos zabrał rzecznik archidiecezji krakowskiej.

Kontrowersyjny kapłan publicznie wypowiedział posłuszeństwo kard. Dziwiszowi. Oskarżył go także o powiązania z masonerią. Ks. Natanek, mimo kary nadal sprawuje Eucharystię i głosi swoje nauki. Jego Pustelnię Niepokalanów w Grzechyni (powiat suski, gmina Maków Podhalański) licznie odwiedzają słuchacze, dla których jest autorytetem.

Czytaj także:

Pożar w Pustelni ks. Natanka. „Wysłano spore siły”
W niedzielę ok. godz. 7.30 wybuchł pożar w Pustelni Niepokalanów kontrowersyjnego duchownego ks. Piotra Natanka. Pustelnię Niepokalanów w Grzechyni stworzył ks. Piotr Natanek, suspendowany duchowny. – Dekretem z 20 lipca 2011 r. ks. Piotrowi Natankowi została wymierzona kara suspensy, co oznacza, ż…

Kapłan organizuje co jakiś czas pielgrzymki do Warszawy, których celem jest doprowadzenie do intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski a następnie Wszechświata. Pochód wzbudził zainteresowanie przechodniów a jego zdjęcia znalazły się w internecie.

Inf.: onet.pl
Fot.: wikipedia.org/Super Staaltje 227

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka