poniedziałek, 19 października 2020 10:21

Łemkowyna Ultra-Trail 2020 odwołany!

Autor Aleksandra Tokarz
Łemkowyna Ultra-Trail 2020 odwołany!

Łemkowyna Ultra Trail 2020 miał odbyć się w najbliższy weekend. Organizatorzy w ostatniej chwili zdecydowali o zmianie terminu. Jeden z najważniejszych polskich ultramaratonów został przeniesiony na maj 2021 roku.

-Po kilkudziesięciu ciężkich godzinach zbierania informacji, narad i analizowania różnych wersji wydarzeń, podjęliśmy bardzo trudną decyzję o przełożeniu Łemkowyna Ultra-Trail® 2020 – informują organizatorzy.

Co sprawiło, że podjęta została taka decyzja? Po pierwsze pod uwagę wzięto sytuację w ratownictwie medycznym.

-Nasz zespół medyczny jest gotowy do działania w tych bardzo ciężkich czasach. Zarówno Grupa Krynicka oraz Grupa Bieszczadzka GOPR, jak i dodatkowy personel medyczny tradycyjnie obsługujący nasze zawody potwierdzili swoją gotowość. Jednak w ciężkich przypadkach nasi uczestnicy są przekazywani jednostkom ratownictwa medycznego (tj. od naszych służb zabiera ich karetka systemowa i przewozi do szpitala). Do tej pory takich przypadków było 10, a więc ponad 1,5 / edycję. Kilka z nich było naprawdę ciężkich i wiązało się z zagrożeniem życia. Czas przybycia karetki systemowej oraz przekazanie poszkodowanego do szpitala jest w takich sytuacjach kluczowy. W tej sytuacji nawet najlepiej przygotowany personel Organizatora nie jest w stanie zapewnić Wam bezpieczeństwa, jakie chcielibyśmy, a wręcz jesteśmy zobowiązani Wam zapewnić. - piszą organizatorzy.

Dodatkowo, ze względu na kwarantannę lub dodatnie wyniki testu na koronawirusa, zrezygnowało kilkunastu wolontariuszy z całej Polski, którzy mieli obsługiwać imprezę.

Wstrzymane zostało otwarcie zapisów na zimową edycję imprezy.

Łemkowyna Ultra-Trail, który miał odbyć się w najbliższy weekend został przeniesiony na termin 14-16 maja 2021.

fot. Łemkowyna Ultra-Trail

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje