wtorek, 4 sierpnia 2020 13:04

Limanowa: 11-letnia dziewczynka potrącona przez samochód

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa: 11-letnia dziewczynka potrącona przez samochód

W piątek (31 lipca) w centrum Limanowej 11-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód. Na zdarzenie natrafili strażnicy graniczni, którzy ruszyli na pomoc poszkodowanej.

Funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) Karpackiego Oddziału Straży Granicznej jechali na współdziałanie z Nadleśnictwem Limanowa. W piątek pojawili się we właściwym miejscu, o właściwym czasie. Przejeżdżając przez limanowski rynek, natrafili na wypadek – dziewczynka leżała na jezdni przed jednym z samochodów. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili pomocy poszkodowanej, zawiadamiając jednocześnie o zdarzeniu służby ratunkowe.

Dziewczynka, oprócz otartej nogi, nie miała widocznych śladów obrażeń. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych, strażnicy graniczni udali się do dalszego pełnienia służby.

To już 5 w te wakacje przypadek, kiedy funkcjonariusze KaOSG udzielili pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Na szczęście każdy funkcjonariusz Straży Granicznej przechodzi odpowiednie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czasami jednak nawet najlepszy ratownik nie jest w stanie pomóc. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zdrowy rozsądek i zachowanie ostrożności podczas wakacyjnych podróży – przestrzega Karpacki Oddział Straży Granicznej.

info/fot. KaOSG

Limanowa - najnowsze informacje