sobota, 2 maja 2020 18:28

Limanowszczyzna zaprasza na questowe wyprawy - zwiedzaj bezpiecznie nie tylko w czasie majówki

Autor Marzena Gitler
Limanowszczyzna zaprasza na questowe wyprawy - zwiedzaj bezpiecznie nie tylko w czasie majówki

Jasiek, nasz zagórzański góral, już szykuje odświętne guniorki i wygodne kierpce, a kapelusz zawiesił na gwoździu przy drzwiach w izbie, aby go nie zapomniał, gdy w pośpiechu odpowie na zaproszenie do wspólnego odkrywania zagórzańskich skarbów. Jak go spotkać? Poprzez apliację!

Ograniczenia epidemiczne w naszym kraju zostały na tyle zniesione, że rodzinnie lub w małych grupach (zachowując odpowiedni dystans) możemy pójść na spacer. Należy oczywiście unikać zatłoczonych miejsc. Bardzo ostrożnie trzeba więc planować wycieczki górskimi szlakami, ponieważ to właśnie one stały się podczas ostatniego weekendu miejscem dość popularnych wypraw naszych gości z Krakowa i jego okolic oraz Śląska.

My znamy jednak bardzo ciekawe trasy, po których wędrować można w spokoju, a w dodatku z przewodnikiem - i to nie byle jakim! Jasiek, nasz zagórzański góral, już szykuje odświętne guniorki i wygodne kierpce, a kapelusz zawiesił na gwoździu przy drzwiach w izbie, aby go nie zapomniał, gdy w pośpiechu odpowie na zaproszenie do wspólnego odkrywania zagórzańskich skarbów. Podczas przyjemnego, wiosennego spaceru opowie Wam arcyciekawą historię Bulandy, zabierze Was do Jana Józefa Szczepańskiego i oprowadzi po Bazie Lubogoszcz, zaprowadzi do Raju i na herbatkę w towarzystwie Piewcy Gorców. Każdego dnia majówki można z nim przeżyć ciekawą przygodę, odkryć prawdziwe skarby i pomóc naszemu przewodnikowi zebrać korale, które chce podarować (nanizane na strunę od skrzypiec) swojej ukochanej Kasi. On się Wam za to odwdzięczy sowicie – jeśli pomożecie mu zebrać wszystkie zagórzańskie korale otrzymacie od niego specjalną nagrodę!

A jak się umówić na wyprawę z Jaśkiem? Nasz przewodnik to góral  z tradycjami, kultywujący tradycje swoich przodków, ale za pan brat jest z nowinkami technicznymi. Mocno „istnieje” w aplikacjach mobilnych Questy Wyprawy odkrywców i „reklamuje się” na stronach internetowych:

Kasinka Mała http://bestquest.pl/quest/baza-lubo-gosci.html

Olszówka https://questy.com.pl/quest/z-jaskiem-po-olszowce

Lubomierz https://questy.com.pl/quest/z-bulanda-po-lubomierzu

Niedźwiedź https://questy.com.pl/quest/sladami-piewcy-gorcow.

Drogę do siebie zakodował również w QR:

W zagórzańskich Urzędach Gmin rozdaje też swoje ulotki.

Żeby się z nim umówić trzeba się jednak spieszyć bowiem nasz przewodnik to człowiek bardzo zapracowany, a spacery z nim cieszą się naprawdę sporym powodzeniem!

Magda Polańska

Uwaga: wyprawa w Kasinie Wielkiej jest tymczasowo nieczynna z powodu remontu jednego z odcinków trasy tego questu.

foto: By Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2844804

Limanowa - najnowsze informacje