poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:46

Lodowisko w Proszowicach zdało egzamin

Autor Norbert Kwiatkowski
Lodowisko w Proszowicach zdało egzamin

Z myślą nie tylko o feriach zimowych przypadających na drugą część stycznia, ale również o wszystkich mieszkańcach Proszowic – 7 stycznia br. nastąpiło oficjalne otwarcie sztucznego lodowiska w mieście. Obiekt od pierwszych dni cieszy się dużą popularnością.

W odróżnienie od sezonu 2019/20, gdy obiekt był zamontowany na miejskim Rynku, teraz lodowisko zostało zainstalowane na placu w sąsiedztwie miejskiego amfiteatru. Mimo zmiany lokalizacji, chętnych do jazdy na łyżwach nie brakuje.

Według wstępnych szacunków – od momentu otwarcia obiektu – mogło się przez niego przewinąć nawet kilka tysięcy osób. Zwłaszcza w dniu otwarcia lodowisko przeżywało prawdziwe oblężenie, ponieważ wstęp przez cały dzień był bezpłatny. Poza dniem inauguracji bilety wstępu na obiekt kosztują 12 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) za godzinę jazdy. Na miejscu można też za 10 zł wypożyczyć łyżwy.

Pogoda pokrzyżowała plany

Co ciekawe, pierwotnie lodowisko w Proszowicach miało zostać uruchomione w Nowy Rok. Wtedy jednak plany organizatorom pokrzyżowała dodatnia temperatura. Trzeba było czekać na ochłodzenie…

To przyszło z końcem tygodnia i na całe szczęście druga próba otwarcia obiektu poszła już bez zastrzeżeń. - Firma IceWorker - Lodowiska zmroziła taflę lodowiska. Temperatura też nam sprzyja – komentował w dniu otwarcia Grzegorz Cichy – Burmistrz Proszowic.

Póki co – nie ma konkretnej daty do kiedy w tym roku będzie otwarte sztuczne lodowisko w Proszowicach. Można być jednak pewnym, że tak jak w przypadku otwarcia – w głównej mierze będzie to zależne od panującej pogody. A ta w lutym zapowiada się na śnieżną zimę.

Świetna opcja na ferie

Ferie zimowe dla uczniów z Małopolski, a co za tym idzie – również z powiatu proszowickiego odbyły się od 17 do 30 stycznia br. Był to doskonały czas dla wszystkich uczniów, by odpocząć od nauki i naładować akumulatory na kolejny semestr ciężkiej pracy.

Jedną z najbardziej rozchwytywanych atrakcji w powiecie było rzecz jasna powstałe sztuczne lodowisko w sąsiedztwie miejskiego amfiteatru. - Gdy dowiedziałem się, że „u nas” otwierają lodowisko bardzo się ucieszyłem. Dotychczas, gdy chciałem pojeździć na „ślizgach” to musiałem pojechać do Krakowa. Teraz mam pięć minut od domu. Przynajmniej rodzice już mi cały czas nie zarzucają, że całe dni spędzam przed komputerem…  - zdradza nam jeden z chłopców regularnie korzystający z obiektu.

Również po samych komentarzach w sieci można dostrzec, że decyzja o powstaniu sztucznego lodowiska w Proszowicach spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców. Wśród komentarzy możemy przeczytać m.in. „Bardzo dobra decyzja”, „Świetny pomysł, zwłaszcza przed feriami. Brawo Burmistrzu”.

Nie tylko lodowisko

Oczywiście to niejedyna atrakcja jaka czekała na uczniów w wolnym czasie. Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach przygotował specjalny harmonogram warsztatów edukacyjno-artystycznych, w których jego uczestnicy mogli wykazać się dużą kreatywnością podczas zajęć. Przykładowym tematem takich warsztatów była sztuka tworzenia komiksów w oparciu o dobrze nam znanych super bohaterów.

Dużym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców Proszowic cieszyła się również pływalnia MOSiR. Z okazji ferii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Proszowicach zorganizował ba basenie specjalny tor przeszkód, który ubarwiał czas wszystkim korzystającym.

Foto: Grzegorz Cichy - Burmistrz Proszowic

Proszowice - najnowsze informacje