poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:29

Ludźmierz. Potrącił na przejściu dwie 13-latki

Autor Mirosław Haładyj
Ludźmierz. Potrącił na przejściu dwie 13-latki

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę około godziny 17:00 w Ludźmierzu na ulicy Jana Pawła II na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem osobowym marki Seat potrącił przechodzące przez przejście dwie 13-latki.

Dziewczyny zostały przewiezione do szpitala z poważnymi obrażeniami (złamany obojczyk, uraz twarzy) na szczęście nie zagrażającymi ich życiu. Kierujący był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone przez nowotarskich policjantów postępowanie.

Obecna aura sprawia, że warunki na drogach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są trudne. Śliska nawierzchnia i zalegające błoto pośniegowe powodują, że koła w każdej chwili mogą stracić przyczepność. Szybko zapadający zmierzch zdecydowanie utrudnia widoczność. Dlatego policja apeluje o do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania a także  dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Szczególny apel policjanci kierują również do pieszych, aby nie stwarzali sytuacji niebezpiecznych i nie wychodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie od razu się zatrzymać.

Fot. i inf.: KPP Nowy Targ

Podhale - najnowsze informacje