piątek, 5 sierpnia 2022 12:05

Małopolska Tour wraca do Tarnowa!

Autor Głos 24
Małopolska Tour wraca do Tarnowa!

Po kilku latach przerwy powróci do Tarnowa jedna z największych imprez rowerowych w naszym kraju, czyli Małopolska Tour. 21 sierpnia tarnowskie błonia zamienią się w rowerowe miasteczko z ogromną ilością atrakcji, a okolicznymi drogami poprowadzony zostanie rodzinny rajd rowerowy. Zwieńczeniem dnia będzie koncert muzycznych legend – zespołu Wilki.

Wydarzenie tradycyjnie otworzy rodzinny rajd rowerowy. Jego uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z czterech zróżnicowanych tras. Ich długość wahać będzie się od 7 do 40 km, także każdy cyklista, niezależnie od wieku, kondycji czy zaawansowania, na pewno znajdzie coś dla siebie. Na rajd zapisać można się jedynie online na stronie – malopolskatour.pl. Na pierwszych 1000 zapisanych kolarzy czekać będzie atrakcyjny pakiet startowy (z pamiątkową koszulką, numerem startowym oraz talonem na jedzenie). Udział w rajdzie (oraz całej imprezie) jest bezpłatny!

W międzyczasie uruchomione zostanie miasteczko rowerowe, a w nim otwarte zostaną cztery strefy – odpoczynku, gastronomiczna, zabaw oraz wystawiennicza. W pierwszej rowerzyści (choć nie tylko oni) będą mogli zrelaksować się na leżakach po trudach rajdu. W drugiej będzie można skosztować słodkich i słonych specjałów serwowanych przez małopolskie food trucki. W trzeciej na najmłodszych czekać będzie mnóstwo animacji. W ostatniej swoje stoiska zaprezentują wystawcy związani z szeroko rozumianą turystyką w Małopolsce. Tam też zorganizowany zostanie specjalny konkurs dla dzieci. Za wykonanie wskazanych zadań każdy uczestnik zabawy otrzyma pieczątkę, a gdy zbierze ich odpowiednią ilość, będzie mógł odebrać nagrodę. W innych zmaganiach konkursowych, bo będzie ich tego dnia sporo, do wygrania będzie m.in. rower.

Standardowo już podczas Małopolska Tour odbędą się pokazy dirt jumpingu, czyli powietrznych trików rowerowych (salt, itp.) w wykonaniu krajowej czołówki zawodników,

a najmłodsze dzieci będą miały okazję wziąć udział w wyścigu Kids Race, na który zapisać będzie można się w biurze rajdu do 14:30.

Poza tym będzie możliwość sprawdzenia czym jest: blender bike, slote car, pumptrack oraz czym zajmuje się Akademia Bezpiecznego Rowerzysty. To nie wszystkie atrakcje, zatem na nudę na pewno nikt nie będzie miał prawa narzekać.

Wielki finał imprezy będzie nie lada gratką dla miłośników dobrej muzyki, na scenie bowiem wystąpią legendarne Wilki, które w tym roku obchodzą 30-lecie powstania. Zespół na pewno zagra swoje największe hity: Baśkę, Bohemę i Urke, będzie to więc doskonała okazja do zaśpiewania ich wspólnie z charyzmatycznym Robertem Gawlińskim.

Zapisy na rajd: malopolskatour.pl

Pierwszy 1000 zarejestrowanych uczestników rajdu otrzyma pakiet startowy.

Harmonogram:

09:30 - 11:30 odbiór pakietów startowych
12:00 - otwarcie Małopolska Tour 2022
12:10 - start rodzinnego rajdu rowerowego
12:30 - otwarcie miasteczka Małopolska Tour 2022
14:00 - pokazy dirt jumpingu i Bicykl Show
15:00 - Kids Race
16:00 - konkursy z nagrodami
17:00 - pokazy dirt jumpingu i Bicykl Show
18:30 - pokazy dirt jumpingu i Bicykl Show
19:00 - koncert zespołu Wilki
20:30 – zakończenie imprezy

Trasy Rodzinnego Rajdu Rowerowego

MINI I (18 km) oraz MINI II (7 km) – rodzinne, miejskie trasy, które przebiegają po ścieżkach rowerowych. Jedną z atrakcji jest przejazd przez długą kładkę nad rzeką Biała. W połowie drogi czeka na uczestników smaczna owocowa niespodzianka.

MIDI (29 km) – klimatyczna trasa, która oprócz odcinków miejskich prowadzi przez podtarnowskie wioski i przysiółki.

MAXI (40 km) – malownicza, a przy tym najdłuższa trasa, która ciągnie się wśród pół, łąk i lasów. Piękno przyrody widać tu na każdym kroku.

Wszystkie trasy są asfaltowe i płaskie, a pokonać można je na każdym rowerze.

Ślady gpx, regulamin, zapisy, oświadczenia dostępne są na malopolskatour.pl

Propozycje wycieczek rowerowych o raz mapy tras i szlaków rowerowych w Małopolsce dostępne są stronie narowery.visitmalopolska.pl.

Projekt finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Tarnów - najnowsze informacje