poniedziałek, 2 listopada 2020 15:00

Limanowa : MATERACE BEZ TAJEMNIC

Autor Artykuł sponsorowany
Limanowa : MATERACE BEZ TAJEMNIC

Materac, to bardzo istotny element naszego życia. Spędzamy na nim średnio 8 godzin każdego dnia. To właśnie te 8 godzin decyduje, w jakim stopniu nasze ciało będzie wypoczęte i zregenerowane na kolejne 16 godzin intensywnie spędzonego dnia. Po wybór materaca, na którym będziesz spał wygodnie przez całą noc zapraszamy do nowo otwartego salonu sprzedaży materacy Centrum Zdrowego Snu w Limanowej przy ulicy Piłsudskiego 88.

Nawet najładniejsze łóżko nie zagwarantuje nam zdrowego, regenerującego snu, jeżeli nie będzie
w nim wygodnego i co ważne indywidualnie dobranego materaca.

Decydując się na zakup materaca spotykamy się z nie lada wyzwaniem – jaki wybrać? Czy mamy iść z duchem czasu i zdecydować się na innowacyjny materac piankowy, czy może lepiej kupić bardziej rozpoznawalny materac sprężynowy?

Jako specjaliści w branży materacy już na samym początku obalamy mit - ”twardy materac to dobry materac”. Najlepszy, bowiem będzie taki, który dopasuje się do anatomicznej budowy naszego ciała i podtrzyma jego naturalną krzywiznę. Szczególną uwagę trzeba przyłożyć
do prawidłowego ułożenia kręgosłupa, które często decyduje o komfortowym
i regenerującym śnie oraz silnie rzutuje na nasze zdrowie.

Najbardziej znane na rynku są materace sprężynowe, a zwłaszcza te ze sprężynami kieszeniowymi, które gwarantują dobrą elastyczność punktową materaca. Trzeba zauważyć, że nawet najbardziej podstawowy materac kieszeniowy w porównaniu do sofy, narożnika czy wersalki będzie znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Gdy pójdziemy o krok dalej i przyjrzymy się materacom o wyższym standardzie zauważymy, że dużą rolę w budowie materaca odgrywa warstwa wierzchnia stanowiąca obłożenie sprężyn. Dlatego najczęściej w takich materacach, poza samymi sprężynami, będzie pojawiać się pianka wysokoelastyczna lub lateks.

Centrum Zdrowego Snu, Piłsudskiego 88, Limanowa
  • Pianka wysokoelastyczna gwarantuje znacznie większą odporność na trwałe odkształcenia oraz lepsze właściwości ortopedyczne niż standardowa pianka poliuretanowa.
  • Lateks zaś to jeden z najbardziej trwałych i plastycznych surowców używanych w produkcji materacy dający poczucie wysokiego komfortu w trakcie użytkowania.

W materacach sprężynowych należy zwracać uwagę przede wszystkim na ilość sprężyn (czym ich więcej, tym lepsze rozłożenie ciężaru ciała) oraz na warstwę obkładającą sprężynę. Najwyższą bowiem trwałość oraz komfort gwarantują, jak już wspomnieliśmy, materace obłożone pianką wysokoelastyczną albo lateksem.

Nowoczesność i innowacyjność na rynku mebli sypialnianych, przyniosły ze sobą materace piankowe. Przez swój dynamiczny rozwój i wszechstronne zastosowanie, cieszą się coraz większą popularnością.

  • Materace z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się wysoką sprężystością, elastycznością oraz odpowiednią cyrkulacją powietrza. Przez właściwy dobór gęstości surowca, z jakiego są wykonane, można dopasować materac do osób o bardzo zróżnicowanej budowie ciała.
  • Z kolei materace wyposażone w piankę termoelastyczną, reagują na temperaturę ciała, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Dzięki tym właściwościom, jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy współczynnik dopasowania produktu do ciała.

Wybierając materac należy zawsze polegać na osobistym poczuciu komfortu i własnych preferencjach dotyczących spania.

Jeżeli szukasz odpowiedniego dla siebie materaca i chcesz przekonać się, że podejmujesz słuszną decyzję, zapraszamy do naszego salonu sprzedaży Centrum Zdrowego Snu w Limanowej przy ulicy Piłsudskiego 88 (1 piętro). Pomożemy wybrać taki materac na którym na pewno zdrowo i dobrze się wyśpisz!

Dodatkowo z okazji otwarcia przygotowaliśmy dla Państwa rabaty nawet do – 20% na wybrane produkty! Przyjdź i sam się przekonaj.

Twój komfort to nasza specjalność!

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą poprzez stronę internetową https://centrumsnu.com.pl/

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje