czwartek, 7 stycznia 2021 10:42

[Foto] Miechowski sanepid ma nowego dyrektora. Dlaczego?

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Miechowski sanepid ma nowego dyrektora. Dlaczego?

Wręczając kwiaty i upominki, starosta miechowski życzył nowej dyrektor PSSE w Miechowie spokojnej pracy i najwięcej sukcesów.

Ostatni dzień 2020 roku był jednocześnie ostatnim przed odejściem na emeryturę dniem pracy dla dra Floriana Kąckiego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Miechowie. Za jego 18-letnią służbę dziękowali przedstawiciele władz Powiatu Miechowskiego wraz z lek. wet. Jarosławem Foremnym, dyr. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz nową powiatową inspektor – Edytą Bryg, rdzenną mieszkanką Miechowszczyzny.

Dr Florian Kącki pochodzi z Krakowa. Praktykę lekarską rozpoczął w 1973 roku w szpitalach w Żarach, a potem w Poznaniu. Do najważniejszych specjalizacji zalicza epidemiologię i dermatologię. Od początku pracy związany z Wojskiem Polskim. Przez 3,5 roku służył na misjach pokojowych ONZ. Od 2002 roku pracował w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Miechowie.

Florian Kącki dziękował samorządowcom Powiatu Miechowskiego za długoletnią, dobrą współpracę. Starosta Jacek Kobyłka podkreślał, że ta współpraca odbywała się faktycznie na dobrym poziomie. Życząc aktywnego odpoczynku na zasłużonej emeryturze i przyznając, iż będzie brakowało nie tylko fachowego podejścia do spraw, ale też oryginalnego poczucia humoru ustępującego inspektora, starosta z zastępcą Pawłem Osikowskim i przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Świerczkiem wręczyli Florianowi Kąckiemu pożegnalne upominki.

– Daję Wam to, co najlepsze, zrodzone z tej ziemi

– wspomniał wojewódzki szef Sanepidu, przedstawiając nową szefową powiatowej komórki tej instytucji. Podkreślał, iż Powiat Miechowski jest w zasadzie cały czas bezpiecznym terenem jeśli chodzi o zagrożenia epidemiczne.

Wręczając kwiaty i upominki, starosta miechowski życzył nowej dyrektor PSSE w Miechowie spokojnej pracy i najwięcej sukcesów.

– Mam nadzieję, że szybko się poznanym i będziemy wspólnie rozwiązywać problemy

– mówił.

Edyta Bryg pochodzi z podmiechowskiego Komorowa. Skończyła biologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę w krakowskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej rozpoczęła w 2005 roku. Była kierownikiem oddziału laboratorium. Po jego likwidacji w 2010 roku trafiła do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej do działu epidemiologi, w międzyczasie robiąc specjalizację w tej dziedzinie, która jak się obecnie okazuje, jest niezwykle ważna. Pomimo pracy w krakowskich jednostkach sanitarno-epidemiologicznych, Edyta Bryg swą przyszłość wiązała od początku z rodzinną ziemią. Do Miechowa sprowadziła swoją rodzinę – męża (inżyniera budownictwa) i córkę.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje