wtorek, 11 maja 2021 07:49

"Mieliśmy sygnały, że takie miejsce jest potrzebne"! Seniorzy będą mieli swój klub

Autor Mirosław Haładyj
"Mieliśmy sygnały, że takie miejsce jest potrzebne"! Seniorzy będą mieli swój klub

Wadowice mają już prężnie działający Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, mają też uchwaloną miejską strategię polityki senioralnej, od kilku miesięcy funkcjonuje program Karta Seniora, a na świeżo uruchomiona została usługa door to door, dedykowana również osobom starszym, o ograniczonej mobilności. W Wadowicach potrzeby seniorów są ważne i dostrzegane, mimo wszystko wiele można jeszcze zrobić. Teraz przyszedł czas na Klub „Senior+” – właśnie otrzymano decyzję o przyznanym dofinansowaniu!

Klub ma być odpowiedzią na potrzebę zagospodarowania czasu wolnego osobom starszym, dając im przestrzeń do rozwoju zainteresowań, umożliwiając udział w zajęciach ruchowych, integracji i aktywizacji społecznej czy edukacyjnych.

– Mieliśmy sygnały od naszych mieszkańców, że takie miejsce dla seniorów jest potrzebne. Więc poszukaliśmy możliwości i robimy to!

– mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Utworzenie i wyposażenie Klubu możliwe będzie dzięki pozyskanym 155 tys. złotych w ramach tegorocznej edycji rządowego Programu Wieloletniego „Senior +”. Lokal na ten cel już jest – to prawie 90 metrów kwadratowych powierzchni, zlokalizowane przy ul. Mickiewicza 19. Po gruntownym remoncie, który potrwa kilka miesięcy, w siedzibie nowego Klubu znajdzie się sala spotkań, pomieszczenie z aneksem kuchennym, pomieszczenie klubowe z kanapami i fotelami, szatnia i dwie łazienki. Lokal zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Placówka będzie działała w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Inf.: UM Wadowice
Fot.: Photo by Vlad Sargu on Unsplash

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje