piątek, 3 grudnia 2021 08:15

Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. To koniec uciążliwych utrudnień w Skrzyszowie

Autor Aleksandra Tokarz
Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. To koniec uciążliwych utrudnień w Skrzyszowie

Po czterech miesiącach uciążliwych utrudnień mieszkańcy gminy Skrzyszów mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Dzisiaj, dokładnie o godzinie 16, do ruchu udostępniony zostanie most położony w pasie drogi powiatowej nr 1376K na potoku Wątok. Jednocześnie przestanie obowiązywać organizacja ruchu, wprowadzona na czas zamknięcia przeprawy.

Most zamknięto dla kierowców w sierpniu bieżącego roku. Obiekt był w bardzo złym stanie technicznym i wymagał rozbiórki. Przez cały okres prac mieszkańcy Skrzyszowa i okolicznych miejscowości byli zmuszeni do korzystania z objazdów.

Dla samochodów osobowych wyznaczony został objazd tymczasową drogą wzdłuż potoku, natomiast pojazdy cięższe, które chciały dostać się do Łękawicy, Łękawki, czy Trzemesnej od strony Skrzyszowa, musiały nadkładać drogi, jadąc przez Tarnów lub przez Zalasową i Tuchów.

Droga z Ładnej do Karwodrzy to największa inwestycja drogowa w historii powiatu tarnowskiego. Przebudowa 13-kilometrowego odcinka trwa już od ponad dwóch lat i pochłonie blisko 25 mln zł.

Dla mieszkańców zakończenie budowy mostu oznacza tym samym koniec uciążliwych objazdów.

fot. UG Skrzyszów

Tarnów - najnowsze informacje