niedziela, 9 sierpnia 2020 13:53

Minister Zdrowia: Jeżeli kolor, w którym znajduje się powiat nowosądecki, nie ulegnie zmianie Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać

Autor Aleksandra Tokarz
Minister Zdrowia: Jeżeli kolor, w którym znajduje się powiat nowosądecki, nie ulegnie zmianie Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać

W piątek, w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce minister zdrowia poinformował, że jeżeli Nowy Sącz nie zniknie z „czerwonej strefy” Forum ekonomiczne trzeba będzie odwołać.

-Będziemy analizowali te wskaźniki dwa razy w tygodniu, a tak naprawdę decyzje będziemy podejmowali raz na tydzień, w związku z tym, jeżeli naprawdę popatrzymy na to, co robimy, jeżeli ograniczymy znacznie nasze działalności, to być może za trzy tygodnie Krynica będzie już strefą zieloną. Ale jak na razie jest strefą czerwoną i na pewno nie można organizować tak dużej imprezy - mówił minister Szumowski.

Wcześniej organizatorzy imprezy informowali, iż liczą, że do września sytuacja się ustabilizuje.

-Z dwojga złego lepiej, że ta strefa czerwona dla powiatu nowosądeckiego pojawiła się teraz, a nie we wrześniu. Do początku Forum zapewne jej już nie będzie. - mówił Zygmunt Berdychowski w rozmowie z portalem money.pl.

Według zapewnień organizatorów wszyscy, którzy będą przebywać na terenie Forum będą musieli nosić maseczki i przyłbice, poddawać się pomiarowi temperatury oraz dostosowywać się do procedur bezpieczeństwa. Dodatkowo zapewnione mają zostać ewentualne testy, dla osób, które miałyby objawy zakażenia koronawirusem.

Krynica-Zdrój: Największe wydarzenie w mieście stoi pod znakiem zapytania
-Lista stref „czerwonych” i „żółtych” będzie aktualizowana dwa razy w tygodniu. Trudno więc prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. - informuje Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego. Burmistrz Krynicy nie kryje obaw. Co z Forum Ekonomicznym 2020? Forum …

Obecnie mieszkańcy powiatu nowosądeckiego, który znajduje się w „czerwonej strefie” muszą liczyć się z wieloma ograniczeniami. Zakazano między innymi organizacji imprez masowych – targów lub kongresów. Wszędzie w przestrzeni publicznej należy nosić maseczkę.

foto ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje