środa, 2 stycznia 2019 15:15, aktualizacja 7 lat temu

Mszana Górna: Pokazali dzieciom jak "Klikać z głową"

Mszana Górna: Pokazali dzieciom jak "Klikać z głową"

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej gościli przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej, którzy zapoznali uczniów z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu. Spotkanie było elementem kampanii społecznej „Klikam z głową”.

W szkoleniu udział wzięli uczniowie klas I - IV oraz klas V – VI. Dzieci miały okazję uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz drobny upominek.

Celem Kampanii "Klikam z głową" jest profilaktyka poprzez edukację, promocja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz promowanie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a w szczególności:
- edukowanie młodych użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tabletów, komputerów;
- uczulenie dzieci na zagrożenia w sieci;
- ochrona przed cyberprzemocą;
- zwrócenie uwagi na negatywne skutki korzystania przez dzieci z usług Premium Rate.

Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie bowiem sprawy z zagrożeń i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci na spotkaniach poznają zasady jak być bezpiecznym w sieci.

Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, pokazują, że zdecydowana większość uczniów, już nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety, a tym samym regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców. Podczas zajęć prowadzący rozmawiają z dziećmi o tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz tzw. hejtowaniu. Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymują dyplomy i drobne gadżety.

Pedagog szkolny Rafał Borowiecki

Wiecej o kampanii "Klikam z głową" oraz filmy edukacyjne zobaczysz TU

Obserwuj nas w Google News

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka