wtorek, 16 kwietnia 2024 12:39

Muzeum poszukuje właścicieli kłódek z kładki o. Bernatka. Po co?

Autor Katarzyna Domagała
Muzeum poszukuje właścicieli kłódek z kładki o. Bernatka. Po co?

Muzeum Krakowa zaapelowało do... zakochanych, którzy przypinali swoje kłódki na kładce o. Bernatka w Krakowie. Sprawa jest wyjątkowa.

O co może chodzić? Oczywiście o kłódki, które zostały usunięte z balustrad przy kładce o. Bernatka. Jednak nie o wszystkie. Sprawa dotyczy kłódek, które trafiły do Muzeum Krakowa. Placówka wpadła na pomysł, aby odszukać właścicieli kłódek i pokazać historię ich miłości właśnie w murach Muzeum.

Szukamy tych osób, których serca zostały połączone przez te kłódki, którzy obiecali sobie nawzajem wieczną miłość. Jeśli to Ty jesteś właścicielem jednej z nich, daj nam znać tutaj! Możemy też razem odszukać taką parę, która chciałaby opowiedzieć nam swoją historię – informuje Muzeum Krakowa.
Czekamy na Wasze zgłoszenia i opowieści, abyśmy mogli razem uczcić te wyjątkowe więzi i podzielić się tymi niezwykłymi historiami w Muzeum Krakowa – dodaje placówka.

Przypomnijmy, że na kładce o. Bernatka trwa wymiana wypełnienia balustrad. W związku z tym kłódki musiały zostać usunięte. Miasto podjęło decyzję, że część z nich zostanie przetopiona w wyjątkową ławeczkę.

Znikają kłódki z kładki Bernatka! Byliśmy na miejscu
W związku z trwającą wymianą balustrad przy kładce o. Bernatka w Krakowie zostaną usunięte popularne kłódki

Fot.: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka