wtorek, 16 lutego 2021 15:01

Najazd turystów. Najpierw Zakopane, teraz Szczyrk

Autor Wiktoria Mitura
Najazd turystów. Najpierw Zakopane, teraz Szczyrk

Na otwarcie stoków narciarskich czekała prawie cała Polska. Od piątku turyści oblegają stacje narciarskie. Dziś w Szczyrku, na zimowe szaleństwo przyjechały tłumy. Nie ma co liczyć na miejsce parkingowe.

Od 12 lutego obostrzenia w naszym kraju zostały poluzowane. Otworzyły się m.in. stoki narciarskie, hotele, kina, teatry. Hotele i stacje narciarskie w Szczyrku przeżywają dzisiaj prawdziwe oblężenie. Jak podaje Radio Zet „korek oczekujących na wjazd do kurortu rozpoczynał się w Mesznej, od ronda przy zjeździe z ekspresowej 1.

Szczyrk Mountain Resort pełne narciarzy

W tym miejscu tłumy czekały na wyjazd koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską. Na twitterze Bielskie Drogi napisały: „ Informacja dla wszystkich osób stojących w korkach do Szczyrku - właśnie kończą się możliwości zaparkowania samochodu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na stokach tłumy. To nie zdjęcie z ubiegłego roku. To sytuacja w chwili obecnej pod dolną stacją Szczyrk Mountain Resort”

Co z reżimem sanitarnym?

- Obostrzenia obowiązują i są przestrzegane w ośrodku. Ustawione zostały specjalne bramki przed wejściem do gondoli, przez co kolejka do niej jest wydłużona. Narciarze oczekujący na wejście do wagonika są oddzieleni specjalnymi siatkami zabezpieczającymi, dzięki czemu utrzymują dystans  – tłumaczył rzecznik prasowy ośrodka Michał Słowioczek.  - Gondola jest sercem ośrodka i tu się zawsze gromadzi najwięcej osób. Wagonikiem możemy przewozić maksymalnie siedem osób z 10. To powoduje, że kolejka jest nieco dłuższa. Nasz "skipatrol" zwraca jednak uwagę na zachowanie dystansu i zakładanie maseczek - dodał.

Czy zachowanie reżimu sanitarnego wśród takiego tłumu jest możliwe? Ludzie masowo ruszyli na stoki oraz do hoteli. Niestety takie sytuacje mogą spowodować, że raczej prędzej niż później, rząd przywróci obowiązujące do 12 lutego obostrzenia - strach przed trzecią falą?

Obostrzenia wrócą? W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja
- Decyzje w sprawie obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia – zapowiadał rzecznik rządu Piotr Muller. Szef KPRM dodał, że decyzja o powrocie obostrzeń będzie zależała od tego, czy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie. Wracając wspomnieni…

info: Radio Zet    foto: Bielskie Drogi/Twitter

Polska

Polska - najnowsze informacje