wtorek, 16 lutego 2021 13:19

Obostrzenia wrócą? W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja

Autor Wiktoria Mitura
Obostrzenia wrócą? W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja

- Decyzje w sprawie obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia – zapowiadał rzecznik rządu Piotr Muller. Szef KPRM dodał, że decyzja o powrocie obostrzeń będzie zależała od tego, czy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie. Wracając wspomnieniami do ostatniego weekendu w Zakopanem, może być to niemożliwe.

Do 28 lutego obowiązywać mają częściowo zniesione obostrzenia. To, co będzie dalej, zależy od sytuacji epidemicznej oraz od naszych zachowań. Piotr Muller w TVP 1 podkreślił, że: „sukcesem będzie to, jeżeli będziemy w stanie utrzymać ten poziom obostrzeń, który mamy w tej chwili”. Po czym dodał: „być może w jakiś kilku sprawach będziemy je luzować, ale również bierzemy pod uwagę wariant, który musimy brać pod uwagę, patrząc na zachowania niektórych osób, że niektóre obostrzenia będą musiały wrócić”.

Dziś minister zdrowia poinformował na twitterze o nowej liczbie zakażeń – przed czasem. "Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni" - napisał minister zdrowia. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Wiemy ile dziś zakażeń koronawirusem! Minister opublikował niepokojący twitt
Minister zdrowia nie czekał do godz. 10.30 z podaniem nowej liczby zakażeń. Adam Niedzielski opublikował twett, w którym ostrzega przed trzecią falą. Czy już się rozpoczęła?

Minister zdrowia nie kryje swojego niezadowolenia z minionego weekendu w Zakopanem. Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób. Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób.

Ostatnie wydarzenia mogą być impulsem dla rządu do przywrócenia obostrzeń. Czy miniony weekend zwiastuje nadejście trzeciej fali?

Zakopane: Kolejny dzień imprezy. Tu już nikt nie przejmuje się obostrzeniami
Płonący samochód, alkohol, bójki, a nawet ataki na policjantów. Zakopiańska policja ledwie radzi sobie z gośćmi, którzy przyjechali na weekend do stolicy Tatr. Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka …
Zakopane nowym San Siro? Niedzielski ostrzega przed ponownym lockdownem
- Każdy z nas, kto widział zdjęcia, nagłówki czy filmiki chyba łapał się za głowę przestraszony tym, jakie mogą być konsekwencje - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej incydentom w Zakopanem minister zdrowia Adam Niedzielski. - Nie chciałbym, żeby Krupówki były początkiem trzeciej f…

info: PAP

Polska

Polska - najnowsze informacje