środa, 5 maja 2021 08:25

Najpiękniejsze i najprzystojniejsi zawitają na Sądecczyznę. Miastem gospodarzem – Nowy Sącz

Autor Aleksandra Tokarz
Najpiękniejsze i najprzystojniejsi zawitają na Sądecczyznę. Miastem gospodarzem – Nowy Sącz

Festiwal Piękna - Miss Polski, Miss Supernational oraz Mister Supernational, powraca na Sądecczyznę. Prestiżowe wydarzenie ma odbyć się w nowo otwartym Parku Strzeleckim. Nowy Sącz będzie więc miastem gospodarzem.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2021 roku. W dniu otwarcia Parku Strzeleckiego po remoncie, na scenie w nowym amfiteatrze został podpisany list intencyjny - dotyczący współpracy przy organizacji wydarzenia.

- Kiedy ukazała się na horyzoncie możliwość przeniesienia tego wielkiego wydarzenia do Małopolski, od razu pomyślałem o Nowym Sączu. Omówiliśmy tą sprawę z panem prezydentem i dzięki temu to prestiżowe wydarzenie o wieloletnim charakterze odbędzie się właśnie tutaj. To doskonała okazja do promocji Sądecczyzny, Małopolski, a przede wszystkim Miasta Nowy Sącz – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Obecnie w decydującą fazę wchodzi konkurs Miss i Miss Nastolatek Małopolski, który odbywa się w ramach ogólnopolskiego Narodowego Konkursu Piękności Miss Polski. Poznaliśmy już tegoroczne finalistki. O tytuł w finale konkursu ubiegać się będzie 45 kandydatek z roczników 1994-2003 oraz 22 kandydatek z roczników 2003-2007.

Sądecczyzna. Budowa Powiatowego Centrum Sportów coraz bliżej
- To bardzo dobra wiadomość – zapewnia starosta Marek Kwiatkowski. Powiat nowosądecki otrzymał dwa miliony złotych dofinansowania na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W kategorii Miss Małopolski:
- 41 finalistki zostały wybrane przez jury konkursu
- 3 z nich awansowały dzięki głosowaniu internautów

W kategorii Miss Nastolatek Małopolski:
- 18 finalistki zostały wybrane przez jury konkursu
- 3 z nich awansowały dzięki głosowaniu internautów

Ostatnie miejsca w obu finałach były już... zajęte przed półfinałem. Otrzymały je Monika Wsolak z Raby Niżnej oraz Klaudia Pyrz z Kasinki Małej, które otrzymały "złote bilet".

Teraz przed finalistkami okres przygotowawczy, podczas którego czeka na nie wiele ciekawych warsztatów i zajęć. Podczas finału, jak co roku, oprócz głównego tytułu przyznane będą również inne m.in. Miss Foto, Miss Gracji i Elegancji, Miss Internautów oraz po raz pierwszy Miss Studentek Małopolski – warunkiem przy zdobyciu tego tytułu jest studiowanie na uczelni znajdującej się na terenie Małopolski i wyniki w nauce.

Które z nich otrzymają korony najpiękniejszych? Kto będzie reprezentował nasz region w finałach Miss Polski w sierpniu? O tym dowiemy się już w 20. czerwca podczas uroczystej gali finałowej w ICE Kraków.

fot. UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje