niedziela, 23 października 2022 10:00

Największy „okaz” miał prawie 3 metry wysokości. Nielegalna plantacja zlikwidowana w Cikowicach

Autor Patryk Trzaska
Największy „okaz” miał prawie 3 metry wysokości. Nielegalna plantacja zlikwidowana w Cikowicach

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zlikwidowali nielegalną hodowlę konopi indyjskich w Cikowicach (powiat bocheński). Największa z zabezpieczonych roślin miała blisko 3 metry wysokości.

Bocheńscy policjanci udali się w ustalone miejsce znajdujące się w  miejscowości Cikowice, gdzie według informacji miała znajdować się nielegalna hodowla. Po sprawdzeniu nieogrodzonego terenu kryminalni  natrafili na kilka krzewów, które swoim wyglądem odpowiadały cechom  charakterystycznym konopi indyjskich.

Nielegalna plantacja konopi indyjskiej - fot. KPP Bochnia

Ujawnione rośliny znajdowały się w  różnej fazie wzrostu, z czego jedna z nich miała niemal 3 metry  wysokości. Zastane na miejscu krzaki zostały sprawdzone testerem, a  wynik potwierdził, że to konopie indyjskie. Rośliny posiadały także  znamiona jej celowej uprawy w tym miejscu, dlatego do Cikowic została  skierowana grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykonała oględziny tego  miejsca i zabezpieczyła rośliny.

Dalsze postępowanie związane z  nielegalną uprawą konopi indyjskich prowadzą policjanci z Komendy  Powiatowej Policji w Bochni. Na chwilę obecną służby pracują nad ustaleniem, kto jest odpowiedzialny za nielegalną plantację.

inf./fot. KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje