czwartek, 9 grudnia 2021 08:41

Nauka zdalna w szkołach. Minister Czarnek zdradził co dalej

Autor Marzena Gitler
Nauka zdalna w szkołach. Minister Czarnek zdradził co dalej

Minister Edukacji Przemysław Czarnek zdradził dlaczego od 20 grudnia wprowadzono nauczanie zdalne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Na antenie RMF FM mówił też na jak długo pozostanie.

Minister Edukacji Przemysław Czarnek był gościem porannej rozmowy w radiu RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem tłumaczył, dlaczego resort zdecydował się na wprowadzenie nauki zdalnej, mimo, że tydzień wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski, tłumacząc się z braku działań rządu w czasie IV fali pandemii, twierdził, że restrykcje nie działają.

- To tylko 3 dni nauki zdalnej. Nie byłoby nauki zdalnej, gdyby nie święta - wyjaśniał Czarnek na antenie RMF FM. Argumentował, że powodem wprowadzenia zdalnego nauczania szkołach podstawowych i ponadpodstawowych było zapewnienie bezpieczeństwa dziadkom, z którymi młodzi ludzie spotkają się w czasie świąt. Na pytanie o powód zamknięcia szkół stwierdził, ze chodziło o to, aby ukrócić kontakty okołoszkolne. - Służby sanitarne postulowały, żeby wykorzystać te trzy dni na pobyt w domu - mówił minister edukacji.

Przypomnijmy, od 20 grudnia do 9 stycznia resort wprowadził zdalne nauczanie w w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zdaniem Przemysława Czarnka te trzy dni wolne od spotkań w szkołach przed świętami wystarczą, aby święta spędzić bezpieczniej, bez ryzyka zarażenia koronawirusem kogoś z najbliższych.

fot. screen  YouTube UG Lipniki,

Polska

Polska - najnowsze informacje