czwartek, 29 czerwca 2023 12:47

"Nie pozwolimy ukraść marki Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski"

Autor Marzena Gitler
"Nie pozwolimy ukraść marki Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski"

- Jeżeli jakieś osoby nazywają się bezpartyjnym samorządowcom i rejestrują partię to powinni nazywać się Partyjni Samorządowcy - powiedział Artur Kozioł, członek zarządu TAK! Dla Polski, burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. Ruch zrzeszający samorządowców z całej Polski zamierza bronić swojej nazwy w Sądzie.

Przypomnijmy: Bezpartyjni i Samorządowcy, wykorzystując
markę najsilniejszego w ruchu samorządowego - Ruchu Samorządowego
TAK! dla Polski, złożyli w Warszawie wniosek o powołanie partii o
nazwie zawierającej nazwę stowarzyszenia „TAK! Dla Polski".

„To ewidentnie nieuczciwe i tchórzliwe działanie ma na celu wprowadzenie ludzi w błąd. Jest to próba zawłaszczenia dorobku samorządowców „Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski." - czytamy w oświadczeniu z 23 czerwca br.

Zobacz:

Bezpartyjni Samorządowcy ”łamią zasady fair play”. Jest oświadczenie!
Bezpartyjni Samorządowcy ”łamią zasady fair play”. Jest oświadczenie TAK! Dla Polski

Jacek Karnowski i członkowie jego Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski zapowiedzieli, że nie pozwolą ukraść marki swojego Ruchu. Prawdziwi samorządowcy - jak mówią o nich mieszkańcy - złożyli wniosek do Sądu Okręgowego o zablokowanie kradzieży nazwy ich Ruchu. Sprawa trafi na drogę sądową. Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski z oburzeniem, ale też przymrużeniem oka traktuje działanie przybudówki PiS tak zwanych Bezpartyjnych Samorządowców kierowanej przez burmistrza Lubicza.

Wartość samorządowców Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski szybuje w
górę. - Dlaczego farbowani PiS BiS próbuje ukraść nazwę stowarzyszenia Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu i Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy? - mówił na briefingu w Sejmie 28 czerwca Jacek Karnowski, lider Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, prezydent Sopotu. - Bezpartyjni samorządowcy próbują ukraść nazwę stowarzyszenia Tak! Dla Polski. Powtarzam: ukraść. To PiS - BiS. Ta przybudówka PiS-u niczym się nie różni od swojej partii macierzystej. To kolejne działanie, które pokazuje, że PiS i jego przybudówki nie cofną się przed niczym, aby utrzymać władzę. Kłamią, kradną, oszukują, podsłuchują. Nie mają żadnych granic ani hamulców - Lex Tusk, Pegasus, kradzież mediów publicznych… To metody państwa autorytarnego! Właśnie takimi metodami niszczą demokrację. Niszczą wolności obywatelskie - mówił Karnowski.

- Już cztery lata temu bezpartyjni samorządowcy wystawiając w czternastu okręgach kandydatów do Senatu chcieli doprowadzić do rozbicia demokratycznej opozycji. Teraz wydaje się, że chcą powtórzyć ten sam scenariusz. Mówią, że są bezpartyjni a tak naprawdę będąc już z PiS - podkreślali Zygmunt Frankiewicz, koordynator Paktu Senackiego i Wadim Tyszkiewicz senator RP, członkowie Rady Politycznej Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

- Od 1990 roku samorządowcy budują swoje wiarygodne przedstawicielstwo
i nigdy nie występowali przeciwko sobie. Dzisiejsza gra farbowanych Bezpartyjnych Samorządowców nie ma nic wspólnego z grą fair play, tylko jest wyrachowanym projektem politycznym. Jeżeli jakieś osoby nazywają się bezpartyjnym samorządowcom i rejestrują partię to powinni nazywać się Partyjni Samorządowcy - podkreślał Artur Kozioł, członek zarządu TAK! Dla Polski, burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

- Jesteśmy realną siłą prawdziwych samorządowców. Jesteśmy silni głosami naszych mieszkańców. Konsekwentnie i jak widać skutecznie, wspieramy opozycję demokratyczną. PiS i PiS-Bis nie może tego znieść. Nie potrafię zrozumieć, że ludzie, którzy nazywają siebie samorządowcami biorą w tym udział. Wstyd!
Zamiast bronić swoich mieszkańców próbują ich oszukać. To pokazuje, że się nas boją. Nie dziwi mnie, że chcą nas okraść, bo sami nie potrafią niczego zbudować. Tania podróbka nigdy nie będzie oryginałem. Polki i Polacy na to się nie nabiorą -  podkreślał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Szef Ruchu Samorządowego Jacek Karnowski poinformował, że wystąpił do Sądu Okręgowego w Warszawie o zablokowanie kradzieży nazwy Stowarzyszenia.

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski, tworzy ponad 750 samorządowców -
wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków - reprezentujących ponad 30 milionów Polaków. Główne cele Ruchu to przywrócenie pełnej decentralizacji władzy z Polsce, swobód decyzyjnych samorządów, zasad pluralizmu w życiu społecznym, swobód debaty publicznej oraz szacunku - szacunku państwa do samorządu oraz szacunku państwa do obywatela.

fot. Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka