środa, 24 lutego 2021 15:04

Nie tylko adres, czyli dlaczego warto szukać lepszego biura?

Autor Artykuł sponsorowany
Nie tylko adres, czyli dlaczego warto szukać lepszego biura?

To, jaki adres umieszcza się na wizytówce, ma oczywiście pewne znaczenie w kontaktach z kontrahentami, ale raczej nie należy wybierać biura, kierując się tylko prestiżową lokalizacją. Dobre biura w strategicznych punktach Krakowa mają więcej zalet, o których też warto pamiętać.

Nowoczesna infrastruktura służy wszystkim

Budynki, które od początku były projektowane z przeznaczeniem na biura, są zwykle doskonale przygotowane infrastrukturalne. Oznacza to większą ilość punktów zasilających, sensowne rozwiązania w zakresie sieci lokalnej i łączy internetowych, mądrzej zaprojektowane i ergonomiczne oświetlenie. Poza tym jednak projektanci brali pod uwagę fakt, że z budynku będzie korzystało wiele osób, więc wydzielone zostały odpowiednie piony wodne i kanalizacyjne, wyznaczone strefy, które w wielu biurowcach zostały zaadaptowane na przestrzeń rekreacyjną itd. Wynajmując dobre biuro, można po prostu zacząć pracę bez konieczności wprowadzania wielkich zmian w pomieszczeniach.

Biuro nigdy nie jest w pełni stacjonarne

W dynamicznym otoczeniu gospodarczym elastyczność jest kluczowa, a przybierać może najróżniejsze formy. Bez względu na to, czy chodzi o możliwość kontaktu z klientami we własnym biurze, czy tylko o to, by pracownicy mogli sprawnie dotrzeć na miejsce, jeśli firma ma dobre biuro Kraków będzie na wyciągnięcie ręki i pozwoli to łatwo dopasowywać się do dynamicznych warunków. Łatwiej będzie ściągnąć najlepszych pracowników, klienci będą mieli mniej problemów z dotarciem na miejsce spotkania, zwykle też będzie miejsce przynajmniej na kilka firmowych aut na zamkniętym parkingu. Biuro nie będzie tylko miejscem pracy – będzie tętniącym życiem sercem całej firmy.

Wyższa cena, ale czy na pewno?

W poszukiwaniu biura oczywiście trzeba się kierować kosztami działalności, ale czy na pewno warto patrzeć jedynie na cenę czynszu? Ten jest niższy w starszych budynkach, a tam ani ogrzewanie, ani instalacje energetyczna nie są szczególnie wydajne. Szukając przestrzeni biurowej, warto szukać w najlepszych lokalizacjach, ponieważ są to po prostu bardziej nowoczesne i ergonomiczne wnętrza. Zmodernizowana lub nowa instalacja grzewcza to mniejsze ryzyko awarii. Nowsze biuro to też zwykle klimatyzacja w standardzie – komfort ma swoją cenę, ale przekłada się też na wydajność i jakość pracy. Na ceny warto więc patrzeć nie tylko z perspektywy samego budżetu, ale też szerzej.

Wizerunek wewnętrzny na samym końcu

Ostatni argument, który warto podnieść, to budowa wizerunku firmy wewnątrz organizacji. Trudno wierzyć w sukces firmy, jeśli pracuje się w starym, zapleśniałym biurze w sypiącym się budynku, do którego dojazd jest możliwy tylko autem 4x4. Nowoczesne, czyste i wygodne biuro to coś, co pozwala po prostu uwierzyć we własną markę. I oczywiście – wiemy, że trudno to przeliczyć na pieniądze, ale komfort pracy naprawdę ma duże znaczenie dla tego, ile uda się w przyszłości osiągnąć.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje