czwartek, 19 stycznia 2023 08:50

Nie żyje kobieta oraz roczne dziecko. Sprawcą zwierzę, której słynie ze swojej brutalności

Autor Norbert Kwiatkowski
Nie żyje kobieta oraz roczne dziecko. Sprawcą zwierzę, której słynie ze swojej brutalności

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek w niewielkiej miejscowości Wales na Alasce. Niedźwiedź polarny przedostał się na teren osiedla we wtorek po południu zaatakował kobietę oraz dziecko. Niestety rany zadane przed drapieżnika okazały się śmiertelne.

Wstępne informacje przekazane przez lokalną policję mówią, że niedźwiedź polarny przedostał się na teren miejscowości i zaczął gonić jej mieszkańców. W pewnym momencie zwierzę zaatakowało dorosłą kobietę i chłopca. Chociaż jeden z mieszkańców zareagował błyskawicznie, strzelając do zwierzęcia i zadając mu śmiertelną ranę, rannych osób nie udało się uratować.

Niestety ataki takich zwierząt jak niedźwiedzie polarne na ludzi zdarzają się coraz częściej. Dzieje się tak ze względu ograniczoną liczbę pożywienia dla drapieżnika oraz zanik ich naturalnych siedlisk.

Wspomniane osobniki występują głównie na obszarze Arktyki poza granicą koła podbiegunowego oraz na terytorium Kanady, Alaski, Grenlandii, Rosji. Nie zapadają w sen zimowy, natomiast przebywają głównie na obszarach występowania lodu morskiego, który ułatwia mu przemieszczanie się oraz polowanie na foki.

Nie jest tajemnicą, że od paru lat jednym z ulubionych "przysmaków" tych szczytowych drapieżników stały się renifery. Te jednak są dość szybkie i niedźwiedzie polarne muszą się naprawdę postarać, by upolować taką zdobycz.

Fot. Wikipedia

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka