poniedziałek, 2 stycznia 2023 11:03

Nie żyje wybitny aktor. "Umierał wśród najbliższych mu osób"

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje wybitny aktor. "Umierał wśród najbliższych mu osób"

– Z żalem i smutkiem informujemy, że odszedł od nas wspaniały aktor teatralny i filmowy, Andrzej Szopa – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Aktor zmarł w sobotę (31 grudnia) około godziny 20.40 w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. W ostatnich chwilach był otoczony bliskimi. Miał 70 lat.

– Była przy nim ukochana żona Iza, która trzymała go za rękę. Obecni byli również jego bliscy przyjaciele. Andrzej od dłuższego czasu nie wstawał z łóżka. Jego stan zdrowia w ostatnich dniach się pogorszył. Umierał zaopiekowany, wśród najbliższych mu osób. Dostał ostatnie namaszczenie

– opisuje Super Express.

Z żalem i smutkiem informujemy, że odszedł od nas wspaniały aktor teatralny i filmowy - Andrzej Szopa. Żegnaj Przyjacielu...[*]

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Niedziela, 1 stycznia 2023

Andrzej Szopa przyszedł na świat 26 maja 1952 r. w Bydgoszczy. W 1977 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zasłynął z produkcji, takich jak: "Plebania", "Klan", "Na dobre i na złe", "M jak miłość" czy "Pitbull". Występował także w Stanach Zjednoczonych. Był również aktorem dubbingowym i podkładał swój głos w takich produkcjach jak „Hobbit”, czy w serii o Harrym Potterze.

Andrzej Szopa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich mieszkał od 2016 r. Po tym, jak poddał się operacji kręgosłupa, był częściowo sparaliżowany i poruszał się na wózku inwalidzkim (podczas operacji przeszedł udar mózgu).

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka