poniedziałek, 28 października 2019 11:42

Niegardów-Kolonia. W tragicznym wypadku zginęły cztery osoby z powiatu brzeskiego

Autor Mirosław Haładyj
Niegardów-Kolonia. W tragicznym wypadku zginęły cztery osoby z powiatu brzeskiego

Do tragicznego wypadku doszło 24 października w powiecie proszowickim, w gminie Koniusza na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 1235 K z drogą gminną. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec LPR. Niestety 4 osób nie żyją.

Do wypadku doszło o godz. 17.25. Osobowe bmw, w którym podróżowało 5 osób czołowo zderzyło się z ciężarówką Man.

Policjanci z Proszowic, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że samochód marki BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce. Pojazd osobowy wjechał wprost pod koła ciężarówki. Siła uderzenia była tak duża, że ciężaróka wylądowała w rowie. W wypadku poszkodowani zostali wszyscy jadący osobówką. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce wypadku, musieli użyć ciężkiego sprzętu hydraulicznego, aby wydostać zakleszczonych we wraku.

W wyniku zdarzenia 4 osoby poniosły śmierć na miejscu: kierujący bmw 57-letni mężczyzna oraz troje pasażerów tj. mężczyzna w wieku 58 lat i dwie kobiety w wieku 65 i 45 lat. Ofiary wypadku to mieszkańcy powiatu brzeskiego. W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznała czwarta pasażerka pojazdu BMW, 20-letnia mieszkanka pow. proszowickiego, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Krakowie.

29-letni kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy. Został również zabrany do szpitala.

W akcji ratunkowej uczestniczyło siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także cztery zespoły ratownictwa medycznego.

inf. KWP w Krakowie, foto: OSP Dalewice

Brzesko - najnowsze informacje