wtorek, 12 marca 2024 14:24

Niespodzianka w Tarnowie. Karol Pęczek kandydatem Konfederacji na prezydenta miasta

Autor Patryk Trzaska
Niespodzianka w Tarnowie. Karol Pęczek kandydatem Konfederacji na prezydenta miasta

Duże zaskoczenie w Tarnowie. Karol Pęczek będzie kandydatem Konfederacji na prezydenta miasta. Do takich informacji dotarł portal Głos24. Polityk jest już po rejestracji. Pierwotnie o schedę po Romanie Ciepieli miała powalczyć Maria Lechowicz.

Kampania wyborcza związana z wyborami samorządowymi wchodzi w decydującą fazę. Politycy mają jeszcze niecałe 48 godzin na zarejestrowanie swoich kandydatur na burmistrzów czy prezydentów miast.

Do dużej niespodzianki doszło jednak w Tarnowie. Z ramienia Konfederacji o fotel prezydenta miała powalczyć Maria Lechowicz, dawna działaczka Stowarzyszenia KoLiber, związana ze środowiskiem wolnościowym od lat 90. Plany partii uległy jednak zmianie na ostatniej prostej.

Jak dowiedział się portal Głos24 o fotel prezydenta Tarnowa powalczy jednak Karol Pęczek, lider Klubu Konfederacji Tarnów oraz dyrektor biura poselskiego Konrada Berkowicza w Tarnowie, a także ekonomista specjalizujący się w zakresie finansów państwa i samorządu. W 2023 roku ubiegał się o mandat poselski z okręgu nr 15.  Kandydat ma już być po oficjalnej rejestracji.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura będzie miała miejsce dwa tygodnie później.

Więcej informacji już wkrótce.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka