środa, 8 września 2021 04:45

Nietrzeźwy wymusił pierwszeństwo na radiowozie

Autor Mirosław Haładyj
Nietrzeźwy wymusił pierwszeństwo na radiowozie

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 33-letniego kierowcę Volkswagena, który to znajdując się w stanie nietrzeźwości, wymusił pierwszeństwo na radiowozie.

5 września późnym popołudniem na ul. Role w Suchej Beskidzkiej kierowca samochodu Volkswagen włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo na jadącym oznakowanym radiowozie. Policjanci zmuszeni byli do nagłego hamowania, w celu uniknięcia zderzenia. Następnie zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia.

Za kierownicą siedział mężczyzna, jak się później okazało 33-letni mieszkaniec Ukrainy. O powodzie swojego pośpiechu na drodze, nie musiał nic mówić. Policjanci wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia.

– Każda osoba, która ma zamiar prowadzić pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego

– przypomina aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje