wtorek, 22 czerwca 2021 13:44

[ZDJĘCIA] Nowa Biała: Zobacz, jak wyglądają prace przy usuwaniu skutków pożaru

Autor Mirosław Haładyj
[ZDJĘCIA] Nowa Biała: Zobacz, jak wyglądają prace przy usuwaniu skutków pożaru

Prace przy porządkowaniu zgliszczy i nadpalonych budynków w Nowej Białej już się rozpoczęły. Uszkodzonych zostało 25 domów w których mieszkało 27 rodzin (w sumie ok. 110 osób). Ogień strawił też ok. 50 budynków gospodarczych w których znajdowały się zwierzęta hodowlane.

Lokalne władze wyznaczyły specjalne miejsce na które zwożone są nadpalone elementy konstrukcji, gruz, oraz inne pozostałości po pożarze. Możliwość przystąpienia do prac porządkowych to z pewnością dobra wiadomość, zwłaszcza, że czasu do zimy, która na Podhalu potrafi dać się we znaki, pozostało tak naprawdę niewiele. A niektórych czeka naprawdę dużo pracy. Z informacji Nadzoru Budowlanego wynika, że pięć budynków musi zostać rozebranych. Z powodu groźby zawalenia dwa z nich musiały zostać poddane rozbiórce już w niedzielę 20 czerwca. Reszta może zostać odbudowana. W tej chwili trwa porządkowanie pogorzeliska. Mieszkańcy próbują wrócić do normalności, choć z powodu rozmiaru pożaru nie będzie to ani łatwe, ani szybkie.

Czytaj także:

Nowa Biała: Mieszkańcy próbują wrócić do normalności [VIDEO]
Wiadomości. Spustoszenia wyrządzone przez pożar w Nowej Białej zostały wstępnie podsumowane. Uszkodzonych zostało 25 domów w których mieszkało 27 rodzin (w sumie ok. 110 osób). Mieszkańcy próbują wrócić do normalności, choć z powodu rozmiaru pożaru nie będzie to ani łatwe, ani szybkie.
Podhale

Podhale - najnowsze informacje