poniedziałek, 4 listopada 2019 13:30

Nowa linia FlixBusa: z Tarnowa bezpośrednio do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii

Autor Mateusz Łysik
Nowa linia FlixBusa: z Tarnowa bezpośrednio do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii

FlixBus Polska uruchamia nową linię międzynarodową, dzięki której z Tarnowa można dojechać bezpośrednio m.in. do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Do siatki połączeń operatora dołącza aż 8 miast, w tym m.in. Rotterdam, Antwerpia i Frankfurt n. Menem. Linia startuje 30 października, a bilety są dostępne na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży.

Trasa linii N1310 prezentuje się następująco:

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Tarnów – Kraków – Katowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Ostrawa – Ołomuniec – Praga – Norymberga – Furth – Erlangen – Frankfurt n. Menem – Moguncja – Koblencja – Akwizgran – Bruksela – Antwerpia – Rotterdam

Nowe połączenie FlixBusa do Rotterdamu to przede wszystkim nowe możliwości podróży do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Dodatkowo, dzięki nowej linii dojechać można  bezpośrednio aż do siedmiu polskich miast, w tym do Krakowa, jednego z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Autobus z Tarnowa kursował będzie 5 razy w tygodniu, od środy do niedzieli o godz. 19:05. Bilety na wszystkie połączenia są już dostępne w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej FlixBus oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży. W Tarnowie bilety na podróż FlixBusem można kupić m.in. Biurze Turystycznym "Turysta" (ul. Katedralna 8).

FlixBus w Polsce

Dzięki uruchomionym w ostatnich tygodniach połączeniom, autobusy FlixBus Polska kursują już do ponad 200 miast. Ostatnie miesiące to również dynamiczny globalny rozwój FlixMobility, spółki matki marki FlixBus. Firma zapowiedziała między innymi osiągnięcie 100% neutralności dla środowiska do 2030 roku. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku mają być testy autobusów dalekobieżnych zasilanych ogniwami wodorowymi. Co więcej, w czerwcu br. FlixBus oficjalnie rozpoczął działalność na rynku ukraińskim, a w październiku ogłosił start operacji w Turcji oraz uruchomienie marki FlixTrain w Szwecji. W kolejnych miesiącach spółka zapowiada ekspansję w Ameryce Południowej i Azji, a także zbudowanie kompleksowej platformy z usługami transportowymi dla osób szukających przejazdów w przystępnej cenie, rozwijając swoje marki FlixBus, FlixTrain, FlixCharter, a wkrótce również FlixCar.

Tarnów - najnowsze informacje