poniedziałek, 12 czerwca 2023 09:13

Nowe oblicze Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie

Autor Katarzyna Jamróz
Nowe oblicze Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie

W czwartek (1 czerwca) rozpoczął się przełomowy etap historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Placówka została oficjalnie otwarta po kilkumiesięcznym gruntownym remoncie.

W ramach modernizacji został wykonany remont wszystkich pomieszczeń szkoły. Odnowiono sale lekcyjne, korytarze i toalety, które dodatkowo zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wymieniono także instalację centralnego ogrzewania, oraz pokrycie dachowe.

Uroczystego otwarcia inwestycji dokonali: I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Poseł na Sejm RP Norbert Kaczmarzyk, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie Mieczysław Chabura, Przedstawiciel firmy SAMSON sp. Z o.o. Robert Banek, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Mądrzyk, oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Pochroń. W uroczystości uczestniczyli także Radni Rady Gminy w Szczurowej, sołtysi, oraz cała społeczność szkolna.


W swoim przemówieniu Wójt Gminy Szczurowa podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia oraz życzył uczniom i nauczycielom owocnej nauki w nowoczesnej placówce. Po części oficjalnej był czas na blok artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły oraz członków zespołu folklorystycznego „Mali Pojawianie”. Obecni mogli również zwiedzić zmodernizowaną placówkę.


Łączna wartość prac wyniosła: 2 999 970,00 zł. Zadanie dofinansowane z następujących środków: RPO WM 2014-2020 w wysokości: 898 687,83 zł oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości: 1 342 000,00 zł.


Czwartek był także okazją do świętowania Dnia Dziecka. Dla najmłodszych na placu przyszkolnym czekało mnóstwo atrakcji przygotowane przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Były dmuchańce, animacje i wata cukrowa, a oprócz tego konkursy i pokazy strażackie, które prezentowali druhowie OSP Zaborów.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka