piątek, 18 czerwca 2021 07:02

Nowe rondo w Zakopanem i zmiana organizacji ruchu. Pomoże ograniczyć korki?

Autor Mirosław Haładyj
Nowe rondo w Zakopanem i zmiana organizacji ruchu. Pomoże ograniczyć korki?

Od piątku (18 czerwca) zmieniona zostaje organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Makuszyńskiego, ul. Drogi do Białego i ul. Grunwaldzkiej.

W piątek (18 czerwca) na skrzyżowaniu ulic Makuszyńskiego, Grunwaldzkiej i Drogi do Białego został wprowadzony ruch okrężny poprzez utworzenie w tym miejscu ronda pinezkowego z wyspą centralną z gotowych elementów z tworzywa sztucznego. Skrzyżowanie ul. Makuszyńskiego – ul. Droga do Białego – ul. Grunwaldzkiej było do niedawna o tyle uciążliwe, że pierwszeństwo na nim mieli kierowcy jadący po łuku z ul. Grunwaldzkiej na ul. Drogę do Białego. Ci, którzy jechali ul. Makuszyńskiego, wjeżdżali na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, na której występuje duże natężenie ruchu.

Rondo pinezkowe jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że przy jego montażu nie niszczy się nawierzchni jezdni. Jest ono również tańsze niż standardowe rondo, bo montaż gotowych elementów trwa tylko jeden dzień. Następnie (np. po roku użytkowania i obserwacji zachowań kierujących oraz przepustowości ronda) można rozważyć wprowadzenie elementów stałych.

– Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nową organizację ruchu

– apelują urzędnicy.

Fot. i inf.: UM Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje