środa, 9 września 2020 10:59

Nowe Żukowice: W pożarze stracili dom i cały dorobek życia. Potrzebna jest pomoc

Autor Aleksandra Tokarz
Nowe Żukowice: W pożarze stracili dom i cały dorobek życia. Potrzebna jest pomoc

Czteroosobowa rodzina z Nowych Żukowic koło Tarnowa straciła cały dorobek życia. Ogień strawił dom i wszystko, co było w środku. Sołtys wsi apeluje o pomoc.

Pożar, który objął dom czteroosobowej rodziny z Nowych Żukowic wybuchł we wtorkowe popołudnie (8.09). Ogień pojawił się na I piętrze budynku, a następnie objął poddasze i dach. Jak informuje OSP Nowe Żukowice przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Ogień strawił dom i wszystko, co było w środku, w tym dwa wózki inwalidzkie i protezę nogi niepełnosprawnego ojca rodziny.

W akcji udział wzięło ponad 30 strażaków. Działania trwały ponad 3 godziny. Domownikom udało się w porę wydostać z płonącego budynku, ale w trakcie działań jedna osoba zasłabła. W związku z tym konieczna była pomoc pogotowia.

Z apelem o pomoc dla pogorzelców zwróciła się sołtyska Nowych Żukowic.

"Drodzy Mieszkańcy! Dziś w naszej Miejscowości doszło do pożaru domu rodzinnego. Niestety straty są poważne i proszę jako Sołtys o wsparcie tejże 4-osobowej Rodziny.Nie ma małych dzieci.Jest dziewczyna w ciąży.W pierwszej kolejności musimy zapewnić Rodzinie odzież i artykuły pierwszej potrzeby:odzież dla mężczyzny XL,XXL, kobieta L,XL , pościel,ręczniki, środki czystości, worki, wszystko co potrzebne w domu, kuchni itd..Spalilo się wszystko.Osoby chcące włączyć się w pomoc proszę o kontakt ze mną bezpośrednio pod nr . 603765650. Proszę udostępniać post.Dam znać kiedy będziemy potrzebowali osoby chętne do posprzątania pogożeliska.Wsparcie finansowe jak najbardziej potrzebne. Prosimy o każdą pomoc.Tym bardziej ,że Głową Rodziny jest Pan ,który jest osobą niepełnosprawną , a w pożarze stracił protezę nogi i wózki inwalidzkie. Dzięki za wsparcie i dobre serce"

Drodzy Mieszkańcy! Dziś w naszej Miejscowości doszło do pożaru domu rodzinnego. Niestety straty są poważne i proszę...

Posted by Małgorzata Tokarczyk - Kozioł on Tuesday, September 8, 2020

Dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowych Żukowic ruszyła także zbiórka na portalu zrzutka.pl.

Gmina zapewniła pogorzelcom mieszkanie zastępcze, z którego będą mogli korzystać do czasu odbudowania własnego domu. Jednocześnie przydzielony został im zasiłek specjalny, na pilne wydatki i prace porządkowe w spalonym budynku.

fot. OSP Nowe Żukowice

Tarnów - najnowsze informacje