niedziela, 27 marca 2022 07:26

Nowy Sącz: 73 tusze do rzęs i co jeszcze? 24-latka pięć razy okradła galerię handlową

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: 73 tusze do rzęs i co jeszcze? 24-latka pięć razy okradła galerię handlową

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali 24-letnią kobietę, która w ciągu ostatnich sześciu tygodni dopuściła się 5 kradzieży w sądeckiej galerii handlowej. Sprawczyni usłyszała zarzuty, a za popełnione przestępstwa grozi jej do 5 lat więzienia.

Sądeccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od końca stycznia prowadzili kilka spraw kradzieży sklepowych, do których doszło na terenie jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu. W efekcie intensywnych czynności funkcjonariusze ustalili, że odpowiada za nie 24-letnia kobieta, która od 30 stycznia do 11 marca, nie płacąc, wynosiła ze sklepów m.in. markowe kosmetyki, klocki i gry planszowe. Tylko podczas ostatniej kradzieży 24-latka wyniosła z drogerii 73 tusze do rzęs oraz 2 elektryczne szczoteczki do zębów o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych.

Kilka dni temu podejrzewana mieszkanka Nowego Sącza została zatrzymana. W toku dalszych czynności okazało się, że kobieta swoją przestępczą działalnością naraziła poszkodowanych na łączne straty w wysokości niemal 8 tys. złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia, które trafiło z powrotem na sklepowe półki.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego mieszkanka Nowego Sącza usłyszała zarzuty popełnienia pięciu kradzieży. Za te przestępstwa grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Inf.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje