sobota, 13 listopada 2021 19:29

Nowy Sącz: Kontrole maseczek w autobusach. Są mandaty

Autor Tomasz Stępień
Nowy Sącz: Kontrole maseczek w autobusach. Są mandaty

Ponad 150 mandatów za niestosowanie się do obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych nałożyli od początku listopada Sądeccy policjanci.

Mandaty to efekty sprawdzania i kontrolowania stosowania się przez mieszkańców do obowiązujących zasad, nakazów i zakazów ustanowionych w celu przeciwdziałania pandemii. Funkcjonariusze każdego dnia patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe czy lokale gastronomiczne. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej, od 8 listopada br. sądeccy policjanci wspólnie z pracownikami nadzoru i kontroli ruchu MPK w Nowym Sączu, oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Nowym Sączu prowadzą kontrole w autobusach komunikacji miejskiej, pod kątem stosowania się przez pasażerów do obowiązku zakrywania ust i nosa – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

Tylko od 1 do 11 listopada br. na terenie Sądecczyzny (miasto i powiat) za niestosowanie się do obowiązku zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych, policjanci nałożyli 151 mandatów karnych, a w 83 przypadkach zastosowali pouczenia.

– Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej – przypomina kom. Justyna Basiaga.

Przypominamy, że za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Rażące naruszenie skutkuje również skierowaniem sprawy do sanepidu, który w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

info i fot: KPP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje