wtorek, 24 marca 2020 08:56

Nowy Targ. Koronawirus. Czy 37 testów na powiat to dużo?

Autor Mirosław Haładyj
Nowy Targ. Koronawirus. Czy 37 testów na powiat to dużo?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu poinformował, że do dnia 23 marca (do godz. 15:00) wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego wykonano 37 testów na obecność koronawirusa.

W wyniku przeprowadzonych badań: - potwierdzono 1 przypadek zachorowania na koronawirusa, - wykonano 37 testów na obecność wirusa, - poddano kwarantannie 471 osób, - poddano pod nadzór epidemiologiczny 637 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu zaapelował o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Liczba wykonanych testów wydaje się niewspółmierna do potrzeb, jednak ilość badań jakie może wykonać laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II jest ograniczona. W placówce, która jako jedyna wykonuje testy w województwie małopolskim, przeprowadzanych jest 68 testów na dobę i jest to górna granica możliwości jednostki. Więcej informacji w artykule poniżej.

68 badań na dobę. Tyle testów na koronawirusa wykonuje się w Małopolsce
Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwo. Rośnie liczba osób zarażonych oraz poddanych kwarantannie. Sytuacji nie polepsza fakt, że 18 marca zamknięto największe polskie laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa, w związku z podejrzenie zarażenia się dwóch pracowników zakładu. To…
Untitled map
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: PPIS w Nowym Targu

Podhale - najnowsze informacje